۱۴ آبان ۱۳۹۲

داماد گچسارانی احمدی نژاد برکنار شد+عکس/درگذشت نوجوان استقلالی بعد از خداحافظی مجیدی+عکس/ تلاش برای جلوگیری از اعدام یک معلم در رشت /بابک خان نفت مسئولان وزارتخانه را به مجلس کشاند/جدال مدافع استقلال با تومور مغزی

احمدی نژاد که روزی با شعار شایسته سالاری ریاست دولت نهم را به عهده گرفته بود، با انتصاب داماد 32ساله‌اش به ریاست سازمان استاندارد و بعدها ریاست بیمارستان فیروزآبادی خود را در معرض انتقادهای زیادی قرار داد. انتقادهایی که اگرچه بعدها در انتصاب های دیگر او هم تکرار شد، اما نام مهدی خورشیدی را برای همیشه پرحاشیه کرد.
داماد احمدی نژاد برکنار شد+عکس

حالا در حالی که 3ماه از پایان دولت احمدی نژاد می گذرد، داماد رئیس جمهور سابق باید جایش را در بیمارستان فیروزآبادی به دکتر جلیلی فر دهد. پزشک متخصصی که پیش از ریاست جمهوری احمدی نژاد ریاست این بیمارستان 79ساله را به عهده داشت.

رئیس 33ساله؛ بیمارستان 80 ساله

مهدی خورشیدی شهریور ماه سال 91 به ریاست بیمارستان فیروزآبادی رسید. بیمارستان سابقه داری که در سال 1313 به همت مرحوم سيد رضا فيروزآبادی به صورت وقفی تاسيس شده بود تا خدمات تخصصی را به صورت رایگان یا با کمترین هزینه به بیماران مناطق محروم تهران ارائه دهد. با این حال خورشیدی 33ساله وقتی رئیس این بیمارستان شد که تنها 2سال از فارغ التحصیلی او در رشته پزشکی عمومی دانشگاه شهید بهشتی می گذشت. او پیش از این مشاور نهاد و دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور بود اما در گفتگویی که چندماه بعد از گرفتن حکم ریاست بیمارستان انجام داد، خودش را کارمند دانشگاه بهشتی دانست که در بیمارستان فیروزآبادی صرفا کار پزشکی می کند و در عین حال در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم معاونت امور قوا و شوراها را برعهده دارد. او در دی ماه سال 90 با حاشیه های زیاد ریاست سازمان استاندارد را به عهده گرفت اما یک هفته بعد نظام الدین برزگری رئیس سازمان استاندار از دستور جدید رئیس‌جمهور برای بازگشت به کار خود در سمت رئیس این سازمان خبر داد و مهدی خورشیدی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

میز ریاست قبل و بعد از ادغام دانشگاه ها

بیمارستان فیروزآبادی تا پیش از آنکه دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران در هم ادغام شوند، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران بود اما پس از ادغام این دو دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی شد. اتفاقی که با تغییر ریاست این دانشگاه و جایگزینی دکتر ابوالقاسمی به جای دکتر زالی، میز ریاست یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بیمارستان‌های تهران را نصیب مهدی خورشیدی کرد.

حالا با احیای دوباره دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فیروزآبادی دوباره تحت پوشش این دانشگاه قرار گرفته و دكتر ناصر جليلي‌فر که سابقه ریاست بیمارستان وقفی فیروزآبادی در سال های 80 تا 85 را دارد، دوباره به ریاست این بيمارستان رسیده است. دکتر جلیلی فر متولد 1340 متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق است که پیش از این ریاست بیمارستان امام خمینی پارس آباد مغان و ریاست شبکه بهداشت و درمان فارسان را داشته و عضویت در هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل و ایران را در کارنامه خود دارد.

درگذشت نوجوان استقلالی بعد از خداحافطی مجیدی

سایت باشگاه استقلال از سکته قلبی و درگذشت یک نوجوان استقلالی بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال خبر داد.

به گزارش جام جم، سایت رسمی باشگاه استقلال نوشت: «حادثه تلخی بود. نمی شد باور کرد اما وقتی با منزل شان تماس گرفتیم به عمق تلخی پرواز بیشتر پی بردیم. متوجه شدیم احمد مظاهری یگانه، هوادار معلول استقلال  که همیشه در تمرینات تیم هم حضور داشته از غصه خداحافظی کاپیتان فرهاد مجیدی پرواز کرده، به آسمان رفته تا خانواده اش از غم از دست دادنش عزادار شوند.»

احمد، وقتی تماشاگر بازی استقلال  و مس بود، با صحنه خداحافظی مجیدی مواجه شود. اتفاقی که نمی تواند باور کند، بر سرش می زند، گریه می کند. تا دو روز لب  به غذا نمی زند. غصه  می خورد، اشک می ریزد و حرفی هم نمی زند تا اینکه در نهایت دچار سکته قلبی می شود. خانواده  او را به بیمارستان بوعلی می برند. احمد در بخش ccu بیمارستان بوعلی بستری می شود.

در حالیکه نیمه بیهوش است از او می پرسند، می خواهی با فرهاد مجیدی تماس بگیریم تا با او حرف بزنی و احمد دستی به نشانه بله تکان می دهد. ساعاتی بعد این احمد است که دیگر روی زمین وجود ندارد. پرواز می کند به آسمانی که آبی است.

باورش تلخ است، باورش سخت است که هوادار معلول استقلال  طاقت خداحافظی مجیدی را ندارد و آنقدر غصه می خورد که به یک باره دچار سکته می شود. حال مادر احمد خوب نبود اما با خاله اش که  تماس گرفتیم همه ماجرا را همین طور برای مان توضیح داد. گفت: احمد را در قطعه 304 ردیف 51 بهشت زهرا دفن کرده اند. گفت احمد در محله شان خیابان نبرد جنوبی به استقلالی بودن معروف بود. می گفت با همه بازیکنان استقلال  عکس هم دارد. خاله هم داغدار از دست دادن خواهرزاده اش بود و می گفت احمد در این دو روز خیلی غصه خداحافظی مجیدی را خورد. به سر و صورتش می زد و می گفت برایم سخت است که دیگر بازی های مجیدی را نبینم. چهارشنبه هم ختم این هوادار است.

مراسم سوم احمد مظاهری یگانه، که استقلال  را دوست داشت و با خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال از زندگی اش خداحافظی کرد. چینی نازک احساس او از سنگینی تلخ این خداحافظی شکست تا به آسمان پرواز کند، تا امروز خانواده اش از بار این تلخی پرواز احمد قامت شان خم شود. ما هم از این حادثه ناراحت شدیم، از هواداری که همراه استقلال  بود و با وجود معلولیتی که داشت در تمرینات تیم شرکت می کرد و همه دلخوشی اش استقلال  بود.

فرهاد مجیدی هفته گذشته پس از پایان بازی استقلال با مس کرمان در ورزشگاه آزادی از فوتبال خداحافظی کرد.

درگذشت نوجوان استقلالی بعد از خداحافطی مجیدی

تلاش برای جلوگیری از اعدام یک معلم در رشت

ایلنا: 300 معلم آموزش‌وپرورش تهران و رشت روز یکشنبه طی نامه‌ای به مقامات با اشاره به اعدام قریب‌الوقوع دبیر جامعه‌شناسی شاغل در آموزش‌وپرورش رشت درخواست‌ کرده‌اند اجرای حکم برای رسیدگی دقیق‌تر و جلب رضایت ولی دم متوقف شود.

در این نامه با اشاره به نظر متفاوت برخی از قضات و همچنین نامه رییس مجلس نهم و نیز امام‌جمعه رشت به رییس قوه قضاییه، آمده است: «خداوندی که حق قصاص را مقرر داشته بر ترجیح عفو تاکید کرده است.» بر اساس تصمیم اجرای احکام، این معلم جامعه‌شناسی که «مسعود پویان‌راد» نام دارد در شهر رشت روز پنجشنبه ۱۶آبان‌ به‌دار آویخته می‌شود.

امضا‌کنندگان نامه و نیز تعدادی از نویسندگان و ناشران رشت در نامه‌های جداگانه دیگری به «آیت‌الله زین‌العابدین قربانی» امام‌جمعه رشت با اشاره به زمان اندکی که تا اجرای حکم قصاص این معلم باقی مانده است و تلاش‌هایی که برای جلب رضایت از ولی دم صورت گرفته و هنوز ادامه دارد، از وی خواسته‌اند ضمن تلاش برای کسب رضایت خانواده داغدار از هر طریق قانونی و خداپسندانه جهت تاخیر در اجرای حکم به‌ویژه رعایت حرمت ماه حرام اقدام کند تا فرصت لازم برای ادامه فعالیت این معلم فراهم شود.

شرح ماجرا

عصبانیت آنی این معلم در تابستان ۸۶ واقعه تلخی را رقم زد که دو نفر کشته شدند و نفر سوم را در آستانه مرگ قرار داد. طبق عبارات صریح رای دادگاه، یکی از مقتولان به دلیل اختلافاتی که با مسعود پویان، فوق لیسانس جامعه‌شناسی و دبیر خوزستانی ساکن رشت داشته به همراه دو پسرش از طبقه سوم خانه به طبقه دوم آمده و با وی درگیر شده‌اند. این درگیری به داخل خانه پویان کشیده شده است، در حالی‌که همسر او در حمام بوده و نمی‌توانسته مانع درگیری شود.

پویان برای مقابله با آنها به کارد آشپزخانه پناه برده و دو نفر از آنها، هرکدام یک ضربه خورده‌اند که این ضربه به نقاط حساس یعنی ریه یکی و قلب دیگری اصابت کرده و بلافاصله درگذشته‌اند.
دادگاه، قتل یکی از آنها را که جسدش داخل خانه افتاده مصداق دفاع مشروع و قتل دیگری را به دلیل اینکه جسد او در پاگرد ورودی افتاده قتل عمد و موجب قصاص می‌داند.

پس از طی تشریفات قانونی و با گذشت هفت‌سال از این اتفاق، اکنون پویان در آستانه قصاص قرار دارد. وی پدر و مادر ندارد، بستگانش ساکن خوزستان هستند و همسرش درگیر اداره زندگی و فرزندان بوده و کسی از بستگان برای جلب رضایت از تنها ولی دم اقدام نکرده است.

اکنون معلمان تهران و رشت که خبر اعدام قریب‌الوقوع او را شنیده‌اند و او را به خوشنامی در آموزش‌وپرورش می‌شناسند نگران و برای جلب رضایت و بخشش از سوی ولی دم فعال شده‌اند.
آنها در نامه دیگری به خانواده مقتول، آورده‌اند: «اکنون پس از سال‌ها پیگیری قضایی پرونده و تشکیل جلسات متعدد دادگاه، حکم قصاص آقای مسعود پویان‌راد در دستان شماست.
سال‌ها قبل و تنها در لحظاتی چند، خواسته و ناخواسته، او جان عزیزانتان را ستاند و اینک شما براساس حکم قانونی قادرید که تنها در چند لحظه، چشم در چشم او دوخته و با دستان خود، طناب‌ دار بر گردنش انداخته، جان او را بستانید و مهر پایان بر زندگانی او بزنید.»

در ادامه نامه این معلمان آمده است: «می‌توانید در تاریک و روشن سحرگاهی سرد، طناب‌ دار بر گردنش انداخته و آنگاه پاهای لرزانش را در هوا نظاره‌گر باشید تا آب سردی بر شعله افروخته انتقام در قلب سوگوار شما باشد یا می‌توانید با کرامت و بزرگواری از حق بی‌چون و چرای خود که قانون و شرع به شما داده، به فرمان الهی که عفو و گذشت را بر قصاص ترجیح داده است از خون مسعود پویان بگذرید و از گذشت خود، مشعل افروخته کرامت را فروزان سازید.»

در پایان یادآوری شده است: «با انتخاب راه نخست، شاید کسی شما را سرزنش نکند اما این انتخاب پایان راه است؛ اما انتخاب راه دیگر، نه‌تنها پایان نیست که آغاز راه است. راهی که هدایت‌گر فرزندان ما و فرزندانِ فرزندان ما خواهد بود.»

لازم به ذکر است شنبه ۱۱آبان‌ماه، جمعی از معلمان و فرهنگیان رشت جهت همدردی با خانواده مقتولان به محل کار دختر مقتول مراجعه و از خانواده او تقاضای بخشش کردند. روی پلاکاردهای آنان نوشته شده است: «عزیزان، بخشش خود را الگویی بسازید که توسط معلمان به دیگران آموخته شود» و در پارچه‌نوشته دیگری آمده است: «شما که داغ را می‌شناسید، با بخشش،
روح بزرگ خود را نشان دهید».

بابک زنجانی مسئولان وزارت نفت را به مجلس کشاند/ چه زمانی پرونده میلیارد جوان بسته می شود؟

ظهر امروز اعضای کارگروه انرژی کمیسیون انرژی مجلس بار دیگر تحقیق و تفحص از فروش نفت را با حضور کارشناسان وزارت نفت و مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار خواهند.

به گزارش نامه نیوز، با روی کار آمدن دولت یازدهم و زمان بررسی صلاحیت وزرای کابینه نام بابک زنجانی به عنوان یکی از فروشندگان اصلی نفت ایران  و فردی که بنا بر اعلام خودش ۶۴ شرکت داخلی و خارجی دارد و هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با ۱۷ هزار نفر پرسنل مشغول تجارت است مطرح شد و از همان زمان نیز اخبار متعددی درباره دارایی های نفتی زنجانی منتشر شده است.

اما این موضوع که 2 میلیارد دلار پول نفت ایران در اختیار بابک زنجانی است واکنش های فراوانی را از سوی مسئولان مختلف و همچنین نمایندگان به همراه داشت و جت‌الاسلام موسی احمدی عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد که بررسی این موضوع از مدت‌ها پیش در دستور کار کمیسیون بوده و به صورت محرمانه پیگیری شده است.

وی همچنین تاکید کرد که تحقیقات و جلسات متعددی در کمیسیون انرژی پیرامون این پرونده برگزار شده و کمیته خاصی هم برای پیگیری این موضوع تشکیل شده و کمیسیون پس پایان بررسی‌ها، نتیجه را اعلام می‌کند.

با انتشار خبر تشکیل کمیته ویژه مجلس برای پیگیری بدهی 2 میلیارد دلاری نفتی زنجانی، اخبار متعددی درباره این چهره اقتصادی که سرمایه خود را 25 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است منتشر شد و حتی بابک زنجانی نیز برای توضیحات خود به مجلس فرا خوانده شد.

در یکی از این اخبار احمد سجادی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفته است آقای زنجانی در جلسات معتقد بود که اتفاق خاصی رخ نداده واظهار کرده که با وزارت نفت اصلا کار نکرده که بخواهد بدهکار باشد او می گوید برای وزراتخانه ال سی باز کرده و در قبال آن نفت دریافت نموده است از طرفی می گوید پول برای ایران جابجا کرده و در واقع خدمت کرده است و نباید اموالش بلوکه شوند.

همچنین حجت الاسلام موسی احمدی عضو کمیسیون اصل نود مجلس درباره پرونده بابک زنجانی در مجلس با اشاره به حضور سه ساعته بابک زنجانی در کمیسیون انرژی مجلس گفته است در این جلسه وی موارد و کیفیت اقداماتش در خصوص نحوه و انتقال نفت و فرآورده های آن و همچنین نحوه کیفیت انتقال پول آنها گزارش مفصلی را ارائه کرد که در نهایت نمایندگان از توضیحات وی قانع نشدند.

احمدی در تشریح علت اصلی بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت، گفته است مبلغی از پول‌های وزارت نفت که مربوط به “نفت و گاز” است، در حساب بابک زنجانی به خاطر تحریم وی، بلوکه شده و از سوی دیگر، به دلیل اینکه فردا اگر اتفاقی بیفتد و این مبالغ به نفع دولت به کشور بازگردانده نشده و یا بابک زنجانی به هر دلیلی از بازگرداندن این وجوه به وزارت نفت امتناع کند، املاک آقای زنجانی در ایران توسط وزارت نفت به عنوان وثیقه گرفته شده تا اگر آن پول‌ها عملیاتی نشده و به کشور بازنگشت، وزارت نفت بتواند از این محل این املاک، طلب خود “وصول” کند.

اما در شرایطی که اخبار متعددی درباره پرونده زنجانی در مجلس مطرح می شود در نخستین روز هفته جاری محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفته است  از شخص بابک زنجانی و همچنین وزارت نفت در خواست کرده ایم تا مدارک خود را به این کمیسیون ارائه دهند و این موضوع باید تا پایان هفته اتفاق بی افتد.

وی همچنین درباره زمان پایان بررسی پرونده زنجانی گفته است به دلیل اینکه پرونده مذکور پیچیدگی های خاص خود را دارد و دارای ابعاد مختلفی است لذا باید با دقیقا بررسی شود تا قضاوت عادلانه و واقعی باشد از این جهت زمان اتمام بررسی این پرونده مشخص نیست.

اما آخرین خبری که درباره پرونده زنجانی مطرح شده است مربوط به اظهارات سیف الله جشن ساز مدیرعامل شرکت نیکو است که اعلام کرده است از حدود یک سال قبل طی جلساتی با حضور کارشناسان ذیربط و مدیران عالی رتبه صنعت نفت و به همراه کارگروهی که بعدا برای پرونده تخلف بابک زنجانی تشکیل شد، اطلاعات کاملی از معاملات نفتی با شرکت ISO (متعلق با بابک زنجانی) به رئیس و اعضای کمیسیون انرژی ارائه و بیش از ٧٠٠ برگ گزارش و اسناد و مدارک در اختیار کمیسیون انرژی قرار گرفت.

جشن ساز تاکید کرده است تمامی اسناد و مدارک خواسته شده توسط سیدمسعود میرکاظمی و کمیته منتخب کمیسیون انرژی در اختیار آنان قرار گرفته است و ضمانت اخذ شده از شرکت ISO (متعلق به بابک زنجانی) اعتبار اسنادی بانکی (LC) دارد که رویه جاری شرکت ملی نفت ایران بوده و رئیس کمیسیون انرژی به خوبی اطلاع دارند که این نوع اعتبار اسنادی بانکی از ضمانت‌های معتبر برای فروش نفت و هر معامله دیگر بین‌المللی است.

این در شرایطی است که ظهر امروز اعضای کارگروه انرژی کمیسیون انرژی مجلس بار دیگر تحقیق و تفحص از فروش نفت را با حضور کارشناسان وزارت نفت و مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار خواهند داد و با توجه به این که بنا بر اعلام پور مختار، زنجانی تا کنون مدارک خود را به مجلس ارائه نکرده است به نظر نمی رسد پرونده نفتی بابک زنجانی به این زودی ها به نتیجه برسد.

جدال مدافع سابق استقلال با تومور مغزی

مدافع پیشین ذوب آهن و استقلال که نامش در فینال جام حذفی سال 84 حسابی سر زبان ها افتاد این روزها در بستر بیماری است و دعای خیر مردم ، نیاز او.
ابراهیم تقی‌پور مدافع سابق تیم‌های پرسپولیس، استقلال و ذوب‌آهن این روزها در بستر بیماری است؛ مدافعی که به ضایعه تومور مغزی مبتلا شده و حالا از کسانی که توقع حداقل یک تماس ساده از سوی آنها را داشت، دلخور است. تقی‌پور روز گذشته با خبرورزشی حرف زد.
*واقعاً خبر ضایعه تومور مغزی در سرت صحت دارد؟
بله صحت دارد . چهار ماه پیش در سرم احساس درد شدیدی داشتم. بعد از ادامه پیدا کردن این درد به پزشک مراجعه کردم و البته بعد از گرفتن عکس سی‌تی‌اسکن مشخص شد در سرم تومور وجود دارد.
*با تومور و ضایعه سرت چه کردی؟
پزشکان بعد از چندین جلسه آزمایش به این نتیجه رسیدند که تومور مغزی‌ام به گونه‌ای است که دست زدنی نیست و باید با اشعه گاما با آن مبارزه کرد. اشعه هم بر روی تومور زده‌اند و فعلاً باید از این طریق مداوا شوم تا ان‌شاءا… در آینده شرایطم بهتر شود.
*الان تهران هستی یا ساری؟
تهران نیستم و در زادگاهم ساری هستم.
*در این مدت دوستانت به‌خصوص همبازی‌های سابقت با تو تماسی داشته‌اند؟
از آن کسانی که انتظار زنگ زدن داشتم، انتظار داشتم حال مرا بپرسند اما جدا از این افراد چند نفر از دوستان دیگر نظیر آقای آذری مدیرعامل ذوب‌آهن با من تماس داشتند، البته باید از نماینده ساری در مجلس به خصوص آقای بهروان و کاشانی تشکر کنم که در این مدت خیلی به من کمک کردند و مرتب جویای حال و احوال من بودند.
*به لحاظ مالی مشکلی برای هزینه‌های سنگین بیماری‌ات نداشتی؟
چرا مشکلات که همیشه هست. من مدت زیادی است که فوتبال بازی می‌کنم اما بیمه نیستم، وقتی هم برای این کار اقدام کردم گفتند شرایط بیمه‌شدن برای من مهیا نیست. واقعاً حیف است فوتبالیست‌ها بیمه نمی‌شوند، به هر حال ما سال‌ها برای فوتبال زحمت کشیده‌ایم و کاش شرایطی فراهم می‌شد که فوتبالیست‌ها بیمه می‌شدند تا حداقل مشکلات‌شان کمتر شود و بعد از پایان عمر ورزشی‌شان با مشکل مواجه نشوند. من شخصاً در این مدت 140، 150 میلیون هزینه درمانم شده اما خدا را شکر شرایطم طوری بوده که توانستم آن را بپردازم ولی هزینه‌های درمان واقعاً سنگین است.

*