test
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

کلنگ‌زنی مجتمع آبرسانی روستایی دنا (+تصاویر)

گفتمان روز؛

صبح امروز مجتمع آب رسانی روستاهای کریک و دارشاهی با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و سایر مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.

به گزارش کبنانیوز، در ابتدای این مراسم مدیرعامل آب و فاضلاب روستائی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک سالروز ولادت خورشید امامت و ولایت، اظهار داشت: سال گذشته با وجود کاهش قیمت نفت و به تبع آن درآمدهای دولت، با پیشنهاد دولت و موافقت مجلس مبلغی بالغ بر ۱۵۰۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی به مجتمع‌های آب رسانی روستائی تخصیص داده شد.

فیض الله پاسره با اشاره به اهمیت و دشواری دست یابی به این مهم، بیان کرد: بدون شک برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای پروژه‌های خدماتی کاری دشوار و دارای زیر وبم‌های قانونی است که بحمدالله با رایزنی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این اعتبار به طور کامل تخصیص و در اختیار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفت.

وی با اشاره به اندکی تاخیر در این پروژه تصریح کرد: برخی موانع قانونی که در جذب این اعتبارات وجود داشت بر زمان شروع مجتمع‌هایی که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تغذیه می‌شود اثر گذاشت.

پاسره افزود: مجتمع آب رسانی کریک و دارشاهی جزو ۱۸ مجتمع آب رسانی کهگیلویه و بویراحمد است که از منابع صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده و با اتمام این پروژه‌ها جهش بسیار خوبی در برخورداری مردم از آب آشامیدنی سالم را شاهد خواهیم بود.

مدیر عامل آبفار استان خاطرنشان کرد: مجتمع گوشه مزدک با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلیون ریال، چین با اعتبار چهار هزار میلیون ریال، چشمه گل شهنیز با هشت هزار میلیون ریال، لوداب با ۳۹ هزار میلیون ریال، زیلایی با سه هزار میلیون ریال، سپیدار با ۱۳ هزار میلیون ریال، کاکان با هفت هزار میلیون ریال، و کریک و دارشاهی با اعتباری بیش از پنج هزار میلیون ریال از دو محل ملی از جمله مجتمع‌های مهم آب رسانی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا هستند.

وی بیان کرد: منبع تامین آب روستاهای کریک و دارشاهی و حومه مربوط به ۱۶ سال پیش و با سرچشمه کوه گل بود که با توجه به تعهدات شرکت و معارضات اجتماعی و نیاز مبرم کشاورزان پایین دست به آب کوه گل عملاً برداشت بیشتر از آب آن برای جمعیت متعدد این روستا‌ها امکان پذیر نبود.

پاسره عنوان کرد: مجتمع جدیدآبرسانیبهاینروستا‌ها با هدفکنترلورفعکمبودآبدرفصولگرمسالدراینمناطقاحداث می‌شودکهپیشبینیما از اتمام و بهره برداری آن سال ۹۶ است.

مدیر ارشد آبفار استان با بیان اینکه قریب ۴ هزار و ۵۶۶ نفر جمعیت تحت پوشش این مجتمع خواهند بود، خاطر نشان کرد: تا کنون بخش قابل توجهی از این پروژه که شامل احداث چاه به عمق ۲۰۵ م‌تر، احداث ساختمان موتور خانه و پمپاژ، احداث خط برق و لوله کشی به متراژ ۱۰ کیلومتر است اجرا شده است.

پاسره در پایان بیان داشت: با مصرف به جا و منطقی اعتبارات در مجتمع‌های استان شاهد افزایش بی‌سابقه در شاخص برخورداری روستائیان عزیز از آب آشامیدنی هستیم که بدون شک نقش نمایندگان مردم در جذب اعتبارات و تسریع در روند این پروژه‌ها ستودنی است.

در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان دنا ضمن تقدیر از اقدامات مدیرعامل آبفار استان اظهار داشتند: گام‌های بزرگ و با ارزشی در زمینه آب و فاضلاب روستائی در دولت تدبیر انجام شده که انشاء الله با تداوم آن در سالهای آینده شاهد برخورداری حداکثری روستائیان استان از آب شرب باشیم.

 


*