test
۳۰ فروردین ۱۳۹۵

کهگیلویه وبویراحمد تنها استان فاقد پارک علم و فناوری در کشور است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: کهگیلویه وبویراحمد همچنان تنها استان فاقد پارک علم و فناوری در کشور است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری یاسوج، سید موسی خادمی درآیین افتتاح مرکز رشد فناوران دانشگاه آزاد یاسوج، افزود: در راستای احداث این پارک، اقداماتی انجام شده و تا اواخر اردیبهشت امسال این مهم تعیین تکلیف خواهد شد.

وی بیان کرد: نبود پارک علم و فناوری رتبه استان را در زمینه تولید محصولات علمی و دانش بنیان و ایده پردازی در سیر تحولات رشد علمی کشور به شدت پایین آورده است.

خادمی تصریح کرد: نبود زمین مهمترین مانع و مشکل اساسی در ایجاد پارک علم فناوری در استان بود که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۰ هکتار زمین در منطقه پردیس این واحد دانشگاهی برای این طرح پیش بینی و تامین شده است.

خادمی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در این راستا اهتمام ویژه ای دارد، اظهار داشت: تقویت شرکت های دانش بنیان و ارائه تسهیلات و اعتبارات ویژه در این راستا از برنامه های دولت است.

استاندار شرکت های دانش بنیان را بستری برای خوداتکایی دانست و گفت: این شرکتها درعین حال گامی برای رسیدن به تولید با فرایند ارزش افزوده در بخشهای مختلف اقتصادی و تولیدی است.

وی اظهار داشت: یکی از ضرورت ها و راهکارهای اصلی در توسعه همه جانبه این استان در شرایط کنونی افزایش و تقویت شرکت های دانش بنیان و گسترش مراکز رشد است.

خادمی افزود: افتتاح مرکز رشد فناوران در پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گامی مثبت و ارزشمند و پیش زمینه رشد و تحول علمی در استان خواهد بود.

رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: این مرکز رشد در زمینی به مساحت بیش از شش هزار مترمربع راه اندازی شده است.
حجت الاسلام علی آل بویه افزود: در کنار این مرکز، یک آزمایشگاه مرجع نیز برای دانش پژوهان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز رشد فناوران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با حضور ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کشور، استاندار و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی کهگیلویه وبویراحمد افتتاح شد.


*