test
۲۸ فروردین ۱۳۹۵

آخرین آمار از خسارات سیل در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش گفتمان روز، سید موسی خادمی افزود: بر اساس براورد اولیه بارش های سیل آسا و تگرگ در این مدت بیش از دو هزار میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی، ابنیه، مسکن روستایی، کشاورزان، دامداران و زیرساخت های عمرانی این استان وارد کرده است.
وی از قطع بیش از ۲۰۰ کیلومتر راه ارتباطی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بارش های سیل آسا بهمراه طوفان و وزش بادهای سهمگین نیز موجب قطع خدمات آب ، برق و تلفن در شهرستان لنده طی ساعاتی از شبانه روز گذشته شد.
خادمی با بیان اینکه میزان دقیق خسارت سیل نیاز به برآورد دقیق دارد و این امردرحال بررسی است ، تصریح کرد: نیروهای راهداری و سایر دستگاه های خدمات رسان و امدادی به طور شبانه روز مشغول خدمات دهی و بازگشایی جاده ها در مناطق روستایی و عشایری هستند.
خادمی شاخص آسفالت راه های روستایی در این استان را نیز حدود ۴۲ درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان خسارات و قطعی ارتباط در روستاها در حوزه جاده های خاکی و شوسه بوده است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای حدود ۶ هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است که از یان میزان حدود چهار و ۵۰۰ کیلومتر ان روستایی است.
بارش شدید و کم سابقه باران و وقوع سیل همراه با طوفان ظرف سه روز گذشته تمامی نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد را در نوردیده است.
بارش باران در برخی مناطق کهگیلویه وبویراحمد (قلعه رئیسی) تا ظهر امروز ۱۴۵میلیمتر گزارش شده بود و برف نیز ارتفاعات کوه دنا، مناطق مجاور شهر یاسوج همچون منطقه کاکان و مله شوره را نیز سفیدپوش کرده است.


*