test
۱۶ بهمن ۱۳۹۴

مدیران دستگاه های استان برنامه های مقاومتی را تا 19 بهمن ارائه کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران دستگاه‌های استان برنامه‌های عملیاتی اقتصاد مقاومتی را تا 19 بهمن ارائه دهند.

به گزارش گفتمان روز؛ سید موسی خادمی در نشست شورای اقتصاد مقاومتی با تبریک دهه فجر خواستار بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم شد و اظهار کرد: مدیران استان با حضور در برنامه‌های صدا و سیما و رسانه‌ها دستاوردهای نظام را در استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع‌رسانی کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عملکرد برخی دستگاه‌ها در ایام دهه فجر قابل ستایش است، گفت: برخی دستگاه‌ها در این ایام هیچ‌گونه فعالیتی نداشتند که به مدیران دستگاه‌ها تذکر می‌دهیم فعالیت بیشتری داشته باشند چرا که عملکرد آنها ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های مهم دولت است، گفت: اقتصاد مقاومتی المان‌های اقتصاد معمول را دارد اما تفاوت اقتصاد مقاومتی و اقتصاد معمول نوع نگرشی است که بر اقتصاد مقاومتی حاکم است که این اقتصاد باید در مقابل شوک و تکان‌های بیرونی مقاوم باشد و تحولات بیرونی اثر کمتری بر اقتصاد داشته باشد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در هر اقتصادی بنادر و راه ساخته و برای افزایش صادرات برنامه‌ریزی می‌شود و یا سرمایه‌گذار خارجی جذب می‌شود، افزود: همه این اقدامات و برنامه‌ها می‌تواند با نگرش اقتصاد مقاومتی انجام شود تا در صورت بروز مشکلی هیچ خللی به اقتصاد وارد نشود.

خادمی با اشاره به بحران‌های اقتصادی در کشورهای شرق آسیا، افزود: دلیل بحران‌های اقتصادی این کشورها سرمایه‌گذاران خارجی است و حضور خارجیان در اقتصاد کشورهای آسیای شرقی و بیرون کشیدن سرمایه خود در مقطع خاصی موجب مشکلات زنجیره‌ای اقتصادی شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اقتصاد دبی یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان است، افزود: اگر مشکل کوچکی در اقتصاد دبی اتفاق بیفتد این اقتصاد ضربه شدیدی خواهد خورد و یا اینکه اقتصاد برخی کشورها بر پایه گردشگری است که با یک حادثه تروریستی این اقتصاد از بین ‌می‌رود.

وی عنوان کرد: در اقتصاد مقاومتی همه برنامه‌ها و تحولات بیرونی پیش‌بینی شده که در صادرات به صورت تک محصولی عمل نشود و تک مقصدی نباشد و یا به گونه‌ای واردات داشته باشیم که اگر روزی دوباره دچار تحریم شدیم بر اقتصاد تأثیری نداشته باشد.

وی تصریح کرد: تجربه تحریم‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد کشور ما آسیب‌پذیر است و باید تنوع صادرات و تنوع بازار را در دستور کار قرار دهیم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سیاست اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در 24 بند اعلام شده و دولت این سیاست را فصل‌بندی و ارائه کرده است، بیان کرد: مدیران دستگاه‌ها برنامه‌های مدنظر خود را با نگرش اقتصاد مقاومتی ارائه دهند.

خادمی تصریح کرد: استان روز 24 بهمن ماه باید گزارش عملکرد خود در خصوص اقتصاد مقاومتی را در مرکز کشور ارائه دهد که مدیران برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را تا روز 19 بهمن و در قالب افق چهار ساله ارائه دهند.


*