test
۱۴ دی ۱۳۹۴

آقای بهرامی؛ آیا مردانگی را باد برد؟

گفتمان روز: آرمان فرهمند*
دنیای غریبیست نازنین؛
من در سرزمینی زندگی می کنم که رسیدن؛ حق کسانیست که نمی دوند
و
نرسیدن، حق کسانیست که می دوند.
گناه دکتر یزدانی چیست که مورد تیر های چوبی سربازان کریه ای اقلیتی کوچک و تندرو قرار گرفته که برای اثبات وزن به آب رفته خود به کشتی بزرگی چون اصلاحات حمله می کنند تا به خیال خام خود قایق چوبیشان در برابر این کشتی سترگ خود نمایی کند؟
یک مصاحبه از یکی از ستون های ریشه دار اصلاحات استان کافی بود تا بار دیگر ذهن های مشوش و قلم های آلوده و دست های ناپاک گروهی بی هویت را به لرزه درآورد تا بار دیگر ماهیت چند چهریشان را که با رنگ و لعاب آرایشی در پی نفوذ به جریان اصیل و مردمی اصلاحاتند را برملا سازد و این بازیگران بی هویت اینک که نقشه یشان برملا گشته است در برابر وجدان های بیدار مردم در جستجوی ابروی سیاسی بگردند.
امروز گفتار پر مغز دکتر قاسم بزدانی بیانگر همان جمله معرفیست که زبان سرخ سرسبز می دهد بر باد را می دهد؛ چرا که یزدانی خوش اخلاق اهله باج دادن نیست؛ او اهل بده بستان فهم و شعور و انسانیست و از نقل و نبات پشت پرده انتخاباتی به دورست.
اما مگر کلام دکتر یزدانی جز کلام تلخ حقیقت برای ورشکستگان سیاسی نکته تلخی داشت ؟
چرا اقلیت تندروی انگشت شمار محمد بهرامی که بقای خود را در توهین و تخریب و تهمت می پندارند برای اثبات خود دست به خود زنی می برند؟
آیا محمد بهرامی اصلاح طلبست؟
این چه اصلاح طلبیست که به جای ارایه کارنامه اصلاح طلبی دست ملتمسانه به سوی جوهر اصلاح طلبی و کت شلوار راه راه اصلاح طلبی می برد؟
این چه اصلاح طلبیست که در روزگاری که نام بردن از اصلاحات جرم بود او در آشیانه اصولگرایی مسئول ستاد مالی هدایت خواه بود؟
این چه اصلاح طلبیست که در روزگاری که اصلاحات تمام قد در پی مقابله با محمود احمدی نزاد در انتخابات ریاست جمهوری 88 بود محمد بهرامی مسول مالی ستاد احمدی نژاد بود؟
این چه اصلاح طلبیست که وقتی بهرامی با لابی و فشار مرحوم مفتح و نیروهای اصولگرای شورای شهر و اصلاح طلبان ناتوان شورا بر مسند شهرداری یاسوج رسید تمام معاونین خود را از جریان افراطی اصولگرا منصوب کرد تا نشان دهد با سیلی محکم به سیمای سرخ اصلاحات می تواند پله های ترقی اصولگرایی را طی کند؟
این چه اصلاح طلبیست که در انتخابات ریاست جمهوری 92 به پشتوانه حضور در شهرداری یاسوج با ستاد دکتر قالبیاف اصولگرا در تهران ارتباط برقرار می کند اما چون ناکارآمد بود از سوی سردار اسدی مسول هماهنگی ستاد های استانی قالیباف ،بهرامی برای ریاست استانی ستاد سرهنگ؛ رد می شود تا مرحوم مهندس رودشتیان ریاست ستاد استانی قالیباف را بر عهده بگیرد و بهرامی که عریضه را خالی می بیند به ستاد شهرستانی بویراحمد قالیباف پناه می اورد ولی حکمی نمی گیرد تا ناراحتی خود را به این شکل نشان دهد.
کاش از بهرامی اصولگرا پرسیده می شد شما چه اصلاح طلبی هستید که وقتی اصلاحات در اسفند91 و فروردین92 گرد سید محمد خاتمی جمع شده بودند شما دل در گرو محمد باقر قالیباف بسته بودید تا شاید از ان پشتوانه افسانه ای که برای انتخابات کنار گذاشته بود شما نیز از آن پشتوانه حماسه بیافرینید!
بی گمان تفکرات گازانبری محمد باقر قالیباف در وصف جوانان و دانشجویان ایرانی که تا ابد حمله گازانبری ان در یادها زنده خواهد بود از اصول اساسی و اندیشه محمد بهرامی اصولگرا و نو اصلاح طلب دوزیست یافته امروزست که گمان می برد این ملت همه چیز را از یاد برده است و می توان این ملت را فریب داد.
کاش محمد بهرامی پاسخ می داد چگونه خود را اصلاح طلب می شمارد در حالی که مردم او را حتی به عنوان …… سران اصلاحات در همایشایشان نمی شناسند؟
کاش محمد بهرامی پاسخ می داد اگر قاسم یزدانی ها، اگر سید باقر موسوی ها؛ رضا توفیقی ها و رضا عسکری ها، اصلاح طلب نیستند و آنان را ضد نظام و برانداز می خوانند که این خود دروغی بیشرمانه و خیانتی اشکار به فرزندان این خاک و این ملت است پس چرا محمد بهرامی بیش از 3 سال است با گردنی خم شده و قامتی تعظیم شده در برابر این عزیزان در پی اجازه گرفتن برای ورد به حیاط خلوت اصلاحاتست؟
نه به آن التماس های شبانه روزی برای ورود به جرگه اصلاحات نه به این نمک نشناسی برای توهین هایشان به رهبران اصلاحات!
البته از یک سو باید به محمد بهرامی اصولگرا حق داد؛ او که همواره از سوی ملت سیلی های سرخ و پر شمار اصلاح طلبی دریافت کرده است حق دارد برای ادعای اصلاح طلبی خود یکی پس از دیگری به رهبران اصلاحات توهین و حمله کند!
آن زمان که با گفتاری ناصحیح و خیالی اعلام کرد اگر سید باقر موسوی در انتخابات حضور پیدا کند با قول شرف و رفتار مردانه از صحنه انتخابات کنار خواهم رفت گذر زمان نشان داد که شرافت را باران شست و مردانگی را باد برد! تا محمد بهرامی با رفتار علنی و دهن کجی اشکار به دیدار تاجگردون رود و این پیام را به سید باقرموسوی دهد که اینک محمد بهرامی به رقیب دیرینه سید باقر موسوی پیوسته است و سید باقر مهره سوخته ای برای اصلاحات نیست!
باید به بهرامی حق داد حال که اصلاحات با سیلی مجدد ملت از او عبور کرده است ز شدت درد دوباره دست به تخریب اصلاحات ببرد و اینک به دکتر یزدانی که به خوش اخلاقی، متانت و محبوبیت و سواد در بین اصلاحات استان شهره هست حمله کند تا اخرین تیرهای ضد اصلاح طلبانه بهرامی نیز روانه قلب اصلاحات شود تا خوش خدمتی بهرامی به جریان اصولگرایان بیش از پیش نمایان تر شود!
بهرامی را باید ستود و او را تشویق کرد چرا که با رفتار کودکانه خود درس های بزرگی به اصلاحات داد تا اصلاحات بیاموزد پروژه نفوذ همچنان از سوی محمد بهرامی ادامه دارد!
*دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران

*سایت استان


 1. سيما می‌گه:

  بهرامى فقط ادعاى اصلاح طلبى داره وميخاد با ى كت شلوار راه راه فقط راى اصلاح طلبا را ب دست بياره من فقط موسوى اصلاح طلب ميبينم اصولكرايى ك خودشو چسبونده ب اصلاحات,اينطورى باشه فردا هم هدايت كت راه راه پوشيد وكفت اصلاح طلبم بايد قبول كنيم درود بر سيد عزيز

 2. آرش سلیمانی حبیب آباد می‌گه:

  دکتر محمد بهرامی برنده انتخاباته واگر زیاد فشار بهت میاد جات جای دیگه ای هست برو گم شو

 3. اهورا می‌گه:

  سید آفرین دقیقا حرفتونو قبول داریم
  چون برا همه مردم روشن شده ک بهرامی و…… منش اصلاح طلبی ندارن
  آقای بهرامی ایشالا ب یاری خدا اگه قول شرف دادین ک راه اصلاح طلبی رو دنبال کنید ب امید خدا دوره بعدی اتخابات حمایتتون میکنیم
  ولی با این وجود فکر نکنم ک بتونید قول شرف بدین چون خیانت بزرگی ب اصلاحات کردید و برا همه مردم روشن شده

 4. لیلا می‌گه:

  اصلاح طلب معتدل وعملگرا دکتر محمد بهرامی میباشد .

 5. لیلا می‌گه:

  اصلاح طلب معتدل وعملگرا دکتر محمد بهرامی

 6. یه واقع بین می‌گه:

  بهرامی رو عشقه

 7. کیانوش می‌گه:

  دانشگاهی که تو توش باشی باید نخاله بندازه بیرون خیلی اتیش گرفتی که این دروغهارو سرهم کردی پس اتیش بگیر چون بهرامی اصلاحاته و اصلاحات پشتشه مثل کووووووه توهم به حرفایه مفتت برس

 8. Fati می‌گه:

  فقط دکتر بهرام——————ی

 9. سامبهمن می‌گه:

  مابچه های دهدشت به امیددکترآرام نشستیم ایشالا که امیدماروناامیدنمیکنه

 10. سام می‌گه:

  تنهامردی که بتونه دهدشت ازکمادربیاره دکترعلی آرام هستش و افتخارهمه ماهستش

 11. حقوقدان می‌گه:

  شما فقط بدون سند حرف میزنید و اصلاحطلب نیستید درود بر موسوی سلان بر بهرامی

 12. رضا می‌گه:

  اينها همه اراجيفه

 13. یاسوج می‌گه:

  کاملا مشخصه این اقا از اصولگرایان میباشد و جهت اختلاف بین اصلاح طلبان این مطلب رو نوشته،درود بر موسوی و بهرامی زنده باد اصلاحات

 14. سمیرا می‌گه:

  به امید پیروزی پدر پایتخت طبیعت ایران

 15. آریسا می‌گه:

  با سلام
  اقای بهرامی تنها مرد سلشحور بویر احمد هست کسی ک برا ما با جان و دل کار کرد شیر بویر احمد هست چ در انتخابات قبول بشه چ برعکس بازم هم ب همان زیبایی درخشش خودش رو داره

 16. بیطرف می‌گه:

  این سایت بیطرف نیست همش سمت سوی آقای زارعی رو دارد، آقای قاسم یزدانی شما فقط نام اصلاحات رو سنیده ای برادر ، شما از شخصی حمایت میکنید که چهره های سیاسی متفاوتی در انتخابات ریاست جمهوری قبل از خود داشته پس هیچ انتظاری نیست

 17. علی می‌گه:

  با سلام
  ب بودنتون افتخار میکنیم

 18. اریسا می‌گه:

  تنها مردی ک مردونگی تو وجودش هست مهندس بهرامی هست شیر بویراحمد چ در انتخابات قبول بشن چ نشن ایشون تنها مرد اصلاح طلب هست

  • قلندر می‌گه:

   ب قول شما بقيه مردا نامردن فقط بهرامى مرده,ازشما طرفداراى بهرامى از اين بيشتر انتظار نميره, قرار نيست ك شما براى اصلاحاتيا تصميم بكيرى من يكى ك قبولش ندارم حتى ب عنوان ى اصلاحاتى درجه3.
   من فقط سيد عزيز اصلاحاتى ميبينم وبس-درود بر موسوى

 19. الف می‌گه:

  ای در یغا ای افسوس و صد افسوس که این سباست کثیف باعث میشود افراد بی سواد و چاپلوس همچون شمای حقیر و بی ارزش که دست به هر تهمت و افترایی میرنید برای تخریب یک شخصیت متین و وارسته همچون دکتر محمد بهرامی، اخر تا کجا باید این فضاحت پیش رود که کسی که حتی الفبای اصلاحات را هم نمیداند بیاید و در مورد یکی از زخم خوردگان اصلاحات چنین کند، شما که اقدام به ترور شخصیتی کردید بدانید که ملت اگاه بویر احمد دیگر فریب افراد متملق چون شما را نمیخورند که واسه یک چک مبلغ ناچیز هر مطلبی را بیان میکنید و متاسفانه ایمطلب هم به اشتراک گذاشته میشود

 20. محسن می‌گه:

  احسنت بر اين شعور سياسي
  كاش مردم ما درك كنن

 21. شهیدی می‌گه:

  بهرامی اصل اصلاحاته.واجازه نمیده سهم خاهان سهمخواهی کنن .یزدانی کیه .یزدانی هنوز بچه هست

 22. اصلاحات می‌گه:

  این حرفا همش چرته مطمعنن خودت اصولگرایی که داری این حرفا رو میزنی فک میکنی با این حرفات جبه اصلاحاتو دگرگون میکنی نه عزیز من اصلاحات همچنان باقیست و هماهنگ و انشاالله این دوره از انتخابات با حمایت صد در صدی خودشان از دکتر بهرامی ایشان را روانه مجلس خواهند کرد.به امید پیروزی اصلاحات.یا علی مدد

 23. شهروند یاسوجی می‌گه:

  همش اراجیفه.فقط میخوان با حرفاشون به شخصیت دکتر بهرامی اهانت کنن.و شخص بی لیاقتی رو تبلیغ کنن.به امید موفقیت دکتر بهرامی

 24. منم می‌گه:

  خته خهسه مکن فقط روشنفکر

 25. ارجمند می‌گه:

  اصلاح طلبی و یا اصول گرایی تنهایی عنوانی است.که بعضی ها تنها جهت منافع شخصی خود به یدک میکشن.ولی دکتر بهرامی با سابقه و پتانسیل شخصی خود خلاف حرف های شما رو ثابت کرده.دکتر بهرامی تنها کسیت که پشتوانه او در معرفی خود عملکرد خود می باشد..

 26. ارجمند می‌گه:

  اصلاح طلبی و یا اصول گرایی تنهایی عنوانی است.که بعضی ها تنها جهت منافع شخصی خود به یدک میکشن.ولی دکتر بهرامی با سابقه و پتانسیل شخصی خود خلاف حرف های شما رو ثابت کرده.دکتر بهرامی تنها کسیت که پشتوانه او در معرفی خود عملکرد خود می باشد.

 27. علیرضا می‌گه:

  بهرامی اصلاحطلب عملگراست که بارها با عملکرد عالی تغییرات و اصلاحات را به مردم نشان دادند

 28. mehrabpor می‌گه:

  دکتربهرامی مردعمل است بگزارهرچه گویند,گویند
  دکتربهرامی حمایتت میکنیم

 29. اصلاحات می‌گه:

  حرف الکی نزن توکی هستی که داری واسه خودت حرف مفت میزنی .حیف دانشگاه تهران که بعضیها مثل تو برن اونجا

 30. بهرامی می‌گه:

  خودشو مسخره کرده

 31. سید می‌گه:

  با عرض پوزش ،هیچکدام از این افرادی ک گفتین از بهرامی بگیر تا عسکري و….ب عنوان اصلاح طلب قبول ندارم ،چون منش اصلاح طلبی ندارند .ادمين خواهشا بچاپ ممنون

*