test
۱۴ دی ۱۳۹۴

همکاری فدراسیون شنا با بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب کشور

گفتمان روز:دبیر فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلوی کشور احداث مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری را بستری مناسب جهت توسعه ورزش کشور عنوان کرد .

به گزارش“گفتمان روز” ، نشست سه جانبه مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ، مدیر عامل مجتمع ورزشی تفریحی و اقامتی آزادی باقری و دبیر فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلوی کشور با هدف رایزنی جهت توسعه ورزش استان در تهران برگزار شد.

در این نشست صمیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت های همیشگی فدراسیون شنا از ورزش این استان فراموش شدنی نیست، گفت : کهگیلویه و بویراحمد آماده میزبانی از تیم های ملی شنا و واترپلوی کشور برای برپایی اردوهای کوتاه مدت و بلند مدت است .

جهانبخش ایزدپور با اشاره به احداث بزرگترین مجتمع تفریحی ، ورزشی و اقامتی جنوب کشور در یاسوج ، افزود : با افتتاح این مجموعه عظیم استان کهگیلویه و بویراحمد قابلیت میزبانی و برگزاری اردوهای باکیفیت تیم های ملی شنا و واترپلو در رده های مختلف سنی را دارد .

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در امر ورزش چندان سودآور نیست ، اظهار کرد : مدیر عامل مجتمع ورزشی تفریحی و اقامتی آزادی با علم به این مطلب صرفا برای توسعه ورزش این استان دست به چپنین اقدام با ارزشی زده است .

ایزدپور در پایان با دعوت از دبیر فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلوی کشور برای حضور در روز افتتاحیه این مجتمع در یاسوج گفت : انتظار داریم به پاس تلاش های انجام گرفته برای احداث این مجتمع ، اردوی تیم های ملی در یاسوج  برگزار شود .

در ادامه این نشست مدیرعامل مجتمع بزرگ ورزشی تفریحی آزادی باقری ضمن تقدیر از دبیر فدراسیون شنا شیرجه و واترپلوی کشور ، گفت : بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب کشور با زیربنای 9500 مترمربع در 22 بهمن امسال در شهر یاسوج به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهندس لهراسب باقری با بیان اینکه این مجتمع ورزشی و تفریحی بعنوان بزرگترین مجتمع جنوب کشور هم اکنون بیش از 85درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود : عملیات اجرای این مجتمع در سال 84 آغاز شد و روند اجرایی این طرح تا سال 88 ادامه یافت که پس از پنج سال تعطیلی، روند اجرایی آن مجددا در سال جاری آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این مجتمع عظیم در بام پایتخت طبیعت ایران (یاسوج) و در بهترین و زییاترین نقطه این شهر با چشم اندازی زیبا ، مشرف بر رودخانه زیبای بشار و کوه باصلابت و سر به فلک کشیده دنا ، در 6 طبقه در مراحل پایانی احداث قرار دارد ، اظهار داشت : این طرح با سرمایه گذاری بیش از 600 میلیارد ریال و با مشارکت ارزشمند و درخشان بانک تجارت اداره امور شعب استان کهگیلویه و بویراحمد در بهمن ماه 1384 به وسیله دکتر علی آبادی وزیر وقت تربیت بدنی کلنگ زنی شد .

وی با بیان اینکه ، این مجتمع عظیم با دارا بودن چهارده بخش با مدرنترین مصالح روز دنیا ساخته شده که در تمامی بخش های آن از مجهزترین و بروزترین وسایل استفاده شده است افزود : دستگاههای بکار رفته در این مجتمع عظیم ورزشی تفریحی اقامتی از شرکت های برانزویک آمریکا و ماتریکس انگلستان خریداری شده است.

این سرمایه گذار بومی با بیان اینکه ، در این مجتمع عظیم دو استخر بزرگسالان و کودکان پیش بینی شده است ، گفت : استخرهای تعبیه شده در این مجتمع ضمن دارا بودن تمامی استاندارد های روز دنیا قابلیت برگزاری مسابقات مهم ملی و بین المللی را دارند .

مدیر عامل مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری با تاکید بر اینکه با بهره داری از این پروژه عظیم 150 نفر به صورت مستقیم مشغول بکار می شوند گفت : بخش های بولینگ ، صخره نوردی ، استخر کودکان و رستوران گردان برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شوند .

باقری ، سوئیت های مجهز، رستوران شیشه ای ، کافی شاپ، ورزش های رزمی، سالن بدنسازی، کشتی، بوکس ، بیلیارد، استخر ، ایروبیک بانوان ، شهر بازی و سالن همایش را از دیگر بخش های این مجتمع عظیم ورزشی تفریحی در جنوب کشور برشمرد و اظهار داشت : مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری توان برگزاری تمامی مسابقات ورزشی ملی و بین المللی را دارد .

وی در پایان ضمن دعوت دبیر فدراسیون شنا شیرجه و واترپلوی کشور برای حضور در یاسوج برای افتتاح این مجتمع ورزشی گفت : امیدواریم با افتتاح این مجموعه عظیم ورزشی  میزبان مناسبی برای برپایی اردوها و مسابقات تیم های ملی شنا و واترپلوی کشور باشیم .

در ادامه این نشست دبیر فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلوی کشور با بیان اینکه یکی از مباحث علمی روز دنیا جذب توریست ورزشی است گفت : بطور قطع احداث مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری سبب توسعه ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور خواهد شد .

محسن سمیع زاده با تاکید بر این مطلب که یکی از مباحث مهم در اقتصاد مقاومتی ایجاد فضاهای ورزشی مورد نیاز ورزشکاران کشور است ، افزود : به دلیل کمبود این فضاها هر ساله تیم های ملی برای برپایی اردوهای خود با صرف هزینه های بسیارزیاد به خارج از کشور اعزام می شوند .

وی با بیان اینکه احداث چنین فضاهایی در کشور ضمن کمک به توسعه ورزش ، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد کرد اظهار داشت : جای بسی خوشحالی است که در استان کهگیلویه و بویراحمد که تا کنون از داشتن چنین فضاهایی محروم بوده است بخش خصوصی با درک این موضوع مهم چنین مجموعه با اهمیتی را احداث کرده است .

این مسئول با تاکید بر اینکه احداث این مجتمع عظیم ورزشی پیشرفت ورزش این استان در تمامی رشته های ورزشی را در پی خواهد داشت گفت : فدراسیون شنا به نمایندگی از ورزش کشور قول همکاری با این مجموعه پیشرفته ورزشی را می دهد .

سمیع زاده با بیان اینکه آمادگی داریم اردوهای تیم های ملی شنا و واترپلوی کشور را در مجتمع ورزشی آزادی باقری برپا نماییم تصریح کرد : به محض افتتاح این مجتمع ورزشی اولین اردوی تیم ملی شنا را در این محل برگزار خواهیم کرد .

دبیر فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلوی کشور در پایان اظهار کرد : هر دوره مربیگری و داوری که قرار باشد این فدراسیون برگزار نماید ، با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجتمع ورزشی آزادی باقری برگزار خواهد شد .

.


*