test
۹ دی ۱۳۹۴

درخواست تاجگردون برای رد صلاحیت این نمایندگان

گفتمان روز:روزنامه ایران نوشت: تعدادی از نمایندگان مجلس تأکید دارند کسانی که از محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس دولت سابق و سعید مرتضوی رئیس پیشین سازمان تأمین اجتماعی پول گرفته‌اند، نباید تأیید صلاحیت شده و به مجلس راه یابند.

بهمن ماه سال گذشته بود که محمدرضا رحیمی طی نامه‌ای گلایه‌آمیز به محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم، ادعا کرد که به ۱۷۰ نامزد انتخابات مجلس هشتم پول داده است.

تاجگردون: کسانی که پول گرفته‌اند، ردصلاحیت شوند

حال در شرایطی که روند بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس دهم آغاز شده است، تعدادی از نمایندگان یادآوری کرده‌اند که این دو مورد خاص از دید هیأت‌های اجرایی و نظارت پنهان نماند.  غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در همین ارتباط گفت: کسانی که از رحیمی پول گرفته‌اند، باید رد صلاحیت شوند. به گفته نماینده گچساران، اگر ثابت شود که ادعای رحیمی درست بوده و کسانی از وی پول گرفته‌اند، نباید وارد مجلس شوند. وی با بیان اینکه من از موارد و پرونده‌های مشابه اطلاعی ندارم، افزود: اما محمدرضا رحیمی بحثی را مطرح کرده که باید بررسی شود. چنین نامزدهایی شایستگی نشستن بر کرسی‌های مجلس و نمایندگی مردم را ندارند.


*