test
۵ آبان ۱۳۹۳

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: بدهی شهرداری به کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطالبات کتابخانه‌های این استان از شهرداری‌ها از محل ارزش افزوده طی ۳ماه آینده از حساب شهرداری‌ها کسر و به حساب کتابخانه‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش گفتمان روز از یاسوج، سید موسی خادمی صبح امروز در نشست مجمع کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی این استان از سهم نیم درصد 18 میلیارد ریال از شهرداری‌ها طلب دارند که انتظار می‌رود جهت بهبود خدمات‌دهی در این نهاد عمومی شهرداری‌ها نسبت به پرداخت بدهی خود  اقدام کنند.

وی عنوان کرد: پرداخت بدهی شهرداری‌ها به کتابخانه‌ها از محل ارزش افزوده طی یک صورتجلسه‌ای مدون تنظیم و طی 3 ماه آینده اجرایی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب، گفت: واقعیت امر این نهاد عمومی برای اجرای برنامه‌های درخور شأن این هفته هزینه لازم را ندارد و انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی بویژه ادارات فرهنگی برای اجرای برنامه‌های مشارکتی همکاری کنند.

زینب قربانی خاطرنشان کرد: بعد از نشست گذشته مجمع کتابخانه‌های استان تنها شهرداری‌های کوچک استان از جمله باشت، لنده، چرام و مارگون به ترتیب 30 ، 9 ،27 و 13 میلیون ریال از بدهی خود به کتابخانه‌ها را پرداخت کردند.

وی از فراخوان عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری آثار نویسندگان این استان خبر داد و افزود: در هفته کتاب امسال نویسندگان ممتاز استان تجلیل می‌شوند.

قربانی ابراز کرد: مسابقه نقاشی دانش آموزان و نقاشان استان با موضوع ظهر عاشورا، افتتاح اولین کتابخانه محله‌ای استان در صورت دریافت بدهی شهرداری‌ها، غبارروبی کتابخانه‌های روستایی با همکاری بسیج، دیدار با سالمندان، رونمایی از 3 جلد کتاب و برگزاری همایش کتابداران و فعالان برتر این عرصه در 24 آبان ماه از جمله برنامه‌های این اداره در هفته کتاب امسال است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه 3 باب کتابخانه در زندان‌های این استان فعال هستند آثار و دست آورده‌های این کتابخانه ها در معرض عموم گذاشته می‌شود.


*