test
۲۹ مهر ۱۳۹۳

برگزاری همایش ملی راهکارهای توسعه فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر امور فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: به همت این دانشگاه همایش ملی علل، عوامل و راهکارهای توسعه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

به گزارش گفتمان روز از یاسوج،مجید باقریان با بیان اینکه حوزه فرهنگی دانشگاه یاسوج پویا، زنده و فعال است، گفت: تلاش کردیم در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ حرکت کنیم که در این مورد اقدامات خوب و مؤثری انجام شد.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه یاسوج بیان کرد: دانشگاه یاسوج قطب فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد است و برنامه‌های پیش‌بینی شده فرهنگی هم برای نسل جوان مؤثر است و هم به توسعه فرهنگی در این استان کمک می‌کند.

وی به برگزاری مجمع دانشگاهی در بین دانشگاه‌های استان اشاره کرد و افزود: دانشگاه یاسوج برای اولین بار با دعوت از دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد شورای هماهنگی دانشگاه را برای تعامل بیشتر جامعه دانشگاهی تشکیل داد.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، همایش دانشگاه‌هیان در گلزار شهدای یاسوج، برگزاری مسابقه اذان و نماز برای کارکنان دانشگاه و اعزام دانشجویان دختر و پسر به مشهد مقدس از جمله برنامه‌های فرهنگی برگزار شده است، اضافه کرد: در آستانه ماه محرم محفل انس با قرآن با حضور قاریان بین‌المللی و همایش عفاف و حجاب در این دانشگاه برگزار می‌شود.

باقریان تصریح کرد: حوزه فرهنگی دانشگاه از یکی از بازیگران سریال مختارنامه دعوت کرده که امیدواریم خود فریبرز عرب‌نیا بازیگر اول این سریال این دعوت را بپذیرد و در ماه محرم در بین دانشجویان دانشگاه یاسوج حضور پیدا کند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه یاسوج، برگزاری مسابقه سراسری قرآن، دعوت از مداحان برجسته کشوری و برگزاری اردوی جمکران برای دانشجویان این دانشگاه را از دیگر برنامه‌های فرهنگی دانشگاه یاسوج در ماه محرم برشمرد و افزود: همایش ملی علل، عوامل و راهکارهای توسعه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد به همت دانشگاه یاسوج اردیبشهت سال آینده برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: دبیر هیئت علمی و اعضای هیئت این همایش انتخاب شدن، ضمن اینکه این همایش پیرامون مباحث جدی و چالش برانگیز و بحث قومیت در کهگیلویه و بویراحمد است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر در این دانشگاه 20 کانون فرهنگی وجود دارد که همه این کانون‌ها به جز کانون موسیقی فعال هستند، همچنین 22 نشریه دانشجویی در دانشگاه در حال فعالیت است.


*