۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

امام جمعه مشهد:پاسخ به شبهات جامعه عامل مهم تحقق فرهنگ مقاومتی است

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

 امام جمعه مشهد گفت: مهمترین مولفه تحقق فرهنگ مقاومتی، پاسخ به شبهات در نظام فرهنگی جامعه و انجام ندادن مسائل شبه حرام در مسائل فرهنگی و هنری است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) با اشاره به تاکیدات رییس جمهور منبی بر توجه به فرهنگ مقاومتی در کنار اقتصاد مقاومتی گفت: برای مقاوم سازی فرهنگ باید از تساهل و تسامح در قبال توسعه لاابالی گری ها در عرصه های فرهنگی و هنری جامعه پرهیز شود.

وی به فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی (ع) اشاره کرد و گفت : سرسخت ترین حکام بعد از عبدالملک مروان در زمان امام هادی (ع) و امام حسن عسگری (ع) بودند و این حاکمان ستمگر برای نیل به اهداف خود از هیچ ستم و جنایتی دریغ نکردند.

وی همچنین به شهادت آیت الله مطهری اشاره کردو گفت : شهید مطهری قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله با رژیم ستمشاهی برای گسترش افکار و اندیشه های امام راحل و اسلام ناب محمدی (ص) و پیروزی انقلاب و تداوم و ماندگاری ارزشهای آن از هیچ تلاشی کوتاهی نکرد.

امام جمعه مشهد افزود: نتیجه مجاهدتهای شهید مطهری موجب شد که خط امام و نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل از سایر جریان هایی که در مقابل رژیم طاغوت مبارزه می کردند، مشخص و جدا و به عنوان یک شاخصه مهم در جامعه تبیین شود.

آیت الله علم الهدی در تشریح دلایل نامگذاری دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری به عنوان روز معلم گفت: آن شهید در کنار آموزش فقه و اصول به عنوان تخصص های علمی خود، معلم فقه و فرهنگ در جامعه بود و حضور فکری مهمی در راستای تداوم خط انقلاب به رهبری امام راحل و مبارزه با رژیم طاغوت داشت.

وی با گرامیداشت دوازدهم اردیبهشت روز معلم گفت: در کنار علم آموزی و توسعه دانش بینان و ارتقا سطح معلومات و تخصص ها ، توسعه متعالی ارزشهای دینی در جامعه بسیار مهم است و باید محور فعالیت بخشهای گوناگون و از جمله فرهنگی کشور قرار گیرد.

وی در مورد ترور استاد مطهری نیز گفت: دشمنان وقتی به این نتیجه می رسند که به هیچ شیوه ای نمی توانند مانع از گسترش ارزشهای اسلامی شوند، دست به ترور افراد فعال در این عرصه می زنند و ترور شهید مطهری در همین راستا بود.ک/2


*