test
۳ اسفند ۱۳۹۲

مدیر مسئول «آسمان» فردا آزاد می شود/ ماجرای توقیف «آسمان»

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

عباس بزرگمهر – مدیر مسئول روزنامه آسمان – فردا صبح (شنبه) با تودیع وثیقه 300 میلیونی آزاد می‌شود.

به گزارش گفتمان روز ، محمد قوچانی- سردبیر روزنامه «آسمان» در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر درباره آخرین وضعیت مدیر مسئول روزنامه آسمان اظهار کرد: آقای بزرگمهر از شب گذشته در بازداشتگاه اوین به سر می‌برند و امیدواریم فردا صبح بتوانیم با تودیع وثیقه 300 میلیونی که مقرر شده است مراتب آزادی ایشان را فراهم کنیم.

روزنامه آسمان روز گذشته (پنجشنه 1 اسفند) با اعلام جرم دادستانی تهران پس از شش شماره انتشار توسط دادسرای رسانه توقیف شد و مدیرمسئول آن نیز مورد تعقیب قضایی قرار گرفت.

علت توقیف چه بود؟

روزنامه آسمان در شماره چهارم خود گزارشی را از گردهمایی انجمن علوم سیاسی دانشگاه تهران که با حضور همه نیروهایش از زمان انقلاب تا کنون برگزار شده بود منتشر کرد. در این جلسه افرادی همچون مجتبی مقصودی، هرمیداس باوند، حسین سلیمی – رییس دانشگاه علامه – و محمدجواد حق‌شناس حضور داشتند. در حاشیه این مراسم خبرنگار آسمان با هرمیداس باوند مصاحبه‌ای انجام داده بود که باوند در آنجا به بازگویی خاطراتش از دانشگاه تهران و صدور یک بیانیه توسط جبهه ملی در آن زمان اشاره کرده بود.

تیتر همین بیانیه جبهه ملی که در دهه 60 صادر شد در روزنامه آسمان از زبان باوند منتشر و موجب توقیف آن شد. این موضوع در حالی اتفاق افتاد که مدیرمسئول این روزنامه پیش از بازداشت در آخرین مصاحبه‌اش با خبرنگار ایسنا آن را یک خطای انسانی خوانده بود و متذکر شده بود که این تیتر پیش از چاپ ویرایش شده، اما به دلیل بی‌دقتی در چاپ تصحیح مدیرمسئول اعمال نشده است.

همچنین عباس بزرگمهر و روزنامه آسمان بابت این اشتباه در شماره آخر خود که روز پنجشنبه – اول اسفند ماه – منتشر شد عذرخواهی کردند. عباس بزرگمهر به این موضوع نیز اشاره کرده بود که در زمان صدور این بیانیه خود او یکی از معترضین به آن بوده است. /نامه


برچسب ها :

*