۱۸ بهمن ۱۳۹۲

تاخیر در مصاحبه رییس جمهوری توسط تلویزیون توهین به افکار عمومی بود

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

مدیر مسوول روزنامه ابتکار گفت: به تاخیر انداختن پخش گفت و گوی رییس جمهوری توسط صداوسیما ،توهین این رسانه به افکار عمومی بود.

 به گزارش گفتمان روز ، محمدعلی وکیلی اظهار داشت: دکتر روحانی رییس جمهور و نفر دوم در ساختار سیاسی حاکمیت به حساب می آید و هیچ بهانه ای نمی تواند باعث تحدید اختیارات رییس جمهوری به حساب بیاید.

وی افزود: مطابق قانون اساسی این رییس جمهور است که ناظر بر حسن اجرای قانون اساسی است و اگر قوه و یا دستگاهی در اجرای قانون اساسی تعلل داشته باشد و یا اخلالی داشته باشد، قانون اساسی این اختیار را به رییس جمهور داده که نظارت داشته باشد.

مدیر مسوول روزنامه ابتکار گفت: بنابر این معنا ندارد که شخص اول اجرایی کشور برای حرف زدن با مردم از طریق رسانه ای که به نام رسانه ملی است دچار محدودیت و یا گرفتار اما و اگر باشد.

وکیلی اظهار داشت: رییس جمهور اشراف بر مصالح مملکت دارد و این که کسانی تصور کنند که تریبون زنده دادن به رییس جمهور ممکن است باعث تهدید منافع ملی به حساب بیاید مصداق کاسه از آش داغ تر و رفتار کاتولیک تر از پاپ است.

وی گفت: این اقدام صداو سیما توهین به افکار عمومی و شعور ملی مردم به حساب می آید و باید توضیح قانع کننده ای برای این تاخیر وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: توضیحاتی که تاکنون ارائه شده قانع کننده نبوده است و ما منتظر هستیم توضیحات بیشتر در این باره ارائه شود.

گفت و گوی زنده رادیویی – تلویزیونی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با مردم شب گذشته در ساعت 22:53 دقیقه و با تاخیر آغاز شد، پیش از آن بنا بود رییس جمهوری بعد از گفت وگوی خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با مردم گفت وگو کند.

رییس سازمان صدا و سیما شب گذشته (چهارشنبه) پس از برگزاری گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهوری در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما بیان کرد: با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید./ایرنا


*