۱۴ دی ۱۳۹۲

مقصرین واقعی تمیز نشدن خیابانها و پیاده روها پیدا شدند!

در یکی از روزهای اغازین فصل زمستان بارش نگهانی برف همه مردم شهر یاسوج را غافلگیر کرد و جالبتر اینکه اقای شهردار و شورای شهر وقتی صبح از خانه خارج شدند وبا بارش 50 سانتی برف مواجه شدند درکمال تعجب ،غافلگیر شدند .

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز : 

شدت غافلگیری به حدی بود تا دو روز بعد نیز نتوانستند کارخاصی انجام دهند ، پس بدنبال دلایل غافلگیری ومقصران اصلی ای موضوع رفتیم تا جلوی تکرار این مساله را دردفعات بعد بگیریم.

ابتدا 10 سوال مطرح شد وسوالات به گونه ای طرح شد که مقصرین واقعی لیز خوردن مردم، وجود برف در خیابانه وپیاده روها مخصوصا پیادروهای اصلی  را بتوان پیدا کرد .

سوالات به همراه جواب ان ومقصرین مربوطه بدین شرح است .

  1. شهردار محترم و اعضای شورا به چکاری مشغول بودند که متوجه بارش برف نشدند؟

مقصر شماره یک رسانه ملی بود زیرا با توجه به همزمانی پخش افسانه بادها(یوری) با بارش برف وحساس بودن ان قسمت از سریال شهردار واعضای محترم درگیر تماشای این سریال جذاب از شبکه تماشا بودند (خدایش نمیشد از این سریال گذشت)

  1. مگر در اخبار که از شبکه های مختلف سیما پخش میشو وضعیت 24 ساعت اینده هوا اعلام نمی شود؟

مقصر شماره دو کسی نبود جز سازمان هواشناسی زیرا با توجه به اینکه اخبار هواشناسی در اعلام وضعیت هوا از همه واژه ها استفاده میکند برای دوستان محترم قابل پیش بینی نبود که کدام یک از این واژه ها اتفاق میفتد تا بتوانند پیش بینیهای لازم را مبذول نمایند برفرض مثال اخبارهواشناسی اعلم میکند فلان منطقه در 24 ساعت ایند صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش بادو بارش برف وباران در فلان منطقه (خدایش کی میدونه کدومش اتفاق میفته)

  1. ایا توهین به مسی در صفحه شخصی ایشان کار درستی بود؟

مقصر شماره سه تمام کسانی بودند که در صفحه شخصی مسی به ایشان توهین میکردند پس لازم بود که اعضای محترم به صفحه شخصی ایشان مراجه بکنند واز ایشان دلجویی کنند تا شاید ایشان در فکر انتقام از ایران در بازی های جام جهانی نباشد اعضای محترم بعداز دیدن افسانه بادها به صفحه شخصی ایشان مراجعه کردند وهمش مینوشتند im v yasuj council   وبعد مینوشتند    im sorry    im sorry   im sorry   im sorry     im sorry

  1.   چرا دستگاه های موجود برف روب شهرداری  در همان شب خاموش بودند؟

مقصر شماره چهار ستاد سوخت کشور بود که سهمیه خودروهای فرسوده را قطع کرد پس سوختی برای روشن دستگاه های برفروب شهرداری نبود.

  1. چرا روز بعداز بارش برف اقدامات اساسی از قبیل تمیز کردن پیاده روها اصلی شهر وخیابان های اصلی انجام نشد؟

مقصر شماره پنج تمامی کسانی هستند که همچنان بدون درک حساسیت مساله همچنان برای اقای شهردار پیام تسلیت میفرستند ( ابته اقای شهردر خودشان در مراسم تودیع ومعارفه خود گفته بودند که خیلی ها بابت شهردار شدنم به من تسلیت گفتند) پس لازم بودایشان که همچنان نا امید هستند برای نشان دادن ادب جواب پیام دهندگان را بدهند که همین امر کل وقت اداری را میگرفت و بعداز وقت اداری نیز مجبور بودند که پیامهای دریافتی را بخوانند.

  1. چرا در دوره های قبل چنین وضعی پیش نمی امد؟

مقصر شماره شش نیز چیزی نبود جز خشک سالی چون در دوره های قبل خبری از بارش برف نبود واین بارش برف از برکات حضور شهردار وشورای جدید است .

  1. چرا بعداز دوروز همچنان شاهد لیز خوردن ودر برخی مواقع زمین خوردن مردم در پیادروهای یخ زده هستیم؟

هفتمین مقصر کشور بزرگ چین است زیرا باتولید کفشهای بیکیفیت وتقلبی و صادرات ان به شهر یاسوج وهمچنین بخاطر استقبال شهروندان یاسوجی از این کفش ها و چکمه ها ، امار لیز خوردن در شهر یاسوج از امار جهانی بالاتر است ماهمواره شاهد برف در همه نقاط کشور هستیم چرا فقط همشهری های ما لیز میخورند؟(این لیز خوردن هم بد نیست تامردم فرق جنس ایرانی را با جنس چینی در یابند)

  1. چرا برای جلوگیری از شکستن شاخه های درختان اقدامی نشد تکان دادن یک درخت جز چوب چیز دیگری نمیخواهد؟

مقصر شماره هشت دوگروه بودن که 1.ابزار فروشی ها که روز بعداز بارش برف یسته بودند2.محیط زیست بخاطر تبلیغات گسترده خود در جهت استفاده کمتر از چوب برای جلوگیری از قطع بیشتر درختان اذا شهرداری بخاطر احترام به طبیعت مصرف چوب خود را کم کرده است.

  1. چرا در پاشیدن نمک کم کاری شد؟

مقصر شماره نه استکبار جهانی و در راس ان امریکای جنایت کار بود زیرا باتوجه به نبود معدن نمک در کشور ، نمک باید از خارج واردمیشد پس باتوجه به تحریم ها وامکان استفاده نمک در تولید بمب اتم صادرات نمک از هرکشوری به ایران ممنوع بود پس شهرداری کاری در این مورد نمی توانسته است که انجام دهد.(لازم به ذکر است که باتوجه به اسفالتهای 3 سانتی یکی از شهرداران گذشته و وجود ترک ، چاله و چوله در سطح شهر دیگر نیازی به شن پاشی نبود پس در مطلب ذکر نشد)

  1. چرا اکنون کار خاصی انجام نمی شود؟

اخرین مقصر تمامی خبرنگارانی هستند که خواسته یا ناخواسته از شهردار و اعضای شورای شهر انتقاد کردند وهمین امر باعث شد دوستان بجز شهردار( بخاطر مشغله کاری که در بالا ذکر شد) در مقام پاسخگویی ظاهر شوندپس دیگر فرصتی برای برطرف کردن مشکلات نبود.

بعداز روشن شدن علت ومعلول مشکلات راهکارهایی ارائه شد که بدین شرح است.

1.رسانه ملی در شبهایی که بارش برف زیاد است از پخش افسانه بادها خودداری کند

2. هواشناسی جان بابا زنگ بزن به شهردار و اعضای محترم شورای شهر واطلاع رسانی کن امادقیق بگو برف میاد یانه نه صاف تاقسمتی ابری همراه با همه چی

3. لطفا دیگه کسی به مسی توهین نکنه

4. ستاد سوخت عزیز لطفا کوتاه بیا شهرداری یاسوج بدهکاره

5. لطفا دیگه پیام تسلیت برای شهردار نفرستین چون خودش روحیش خرابه بنده خدا خیلی هم نا امیده

6.امیدارم همیشه برف بیاد ولی برای کنترل بارش برف یکی از شهرداران گذشته را بعنوان مشاور در کنار شهردار بگذارید تا نه خشکسالی بشه نه برف زیاد بیاد.

7. کشور چین رو نمیتونیم کاریش بکنیم اخه چینی هستن ومیترسیم بعداز انتقاد خراب بشن

8. قابل توجه صنف محترم ابزارفروشی ها لطفا در مواقع ضروری باشید دیگه ای بابا

9.مرگ بر امریکا / ارزوی موفقیت برای تیم مذاکره کننده هسته ای

10.خبرنگاران گرامی لطفا در چنین مواقعی کوتاه بیاین ما که زورمون به چین نمیرسه حداقل شما وقت اعضای محترم شورا رونگیرید.

ودر اخر ضمن عرض خسته نباشید خدمت اقای شهردار واعضای شورای شهر عزیز همگان میدانند که شهرداری دارای امکانات محدودی است وقادر نیست مانند وصول عوارض شهرداری در سطح گسترده کاری انجام دهد .

این حجم خدمت با این امکانات و کمبود تجهیزات کاری بزرگ بود که به نوبه خود از طرف مردم از شما اعضای محترم وشهردار گرامی تشکر میکنیم.


*