۱۲ آبان ۱۳۹۲

ادعای اسنودن در باره جاسوسی امریکا علیه ایران در سال 88/موافقت دادگاه انقلاب با تقاضای فاطمه هاشمی /دو گاف‌بزرگ‌احمدی‌نژاد در دفاع از عملکردش!/سوتی وحشتناک شبکه ورزش و لو رفتن آنچه نباید بدانید+عکس

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز:

ادعای اسنودن در باره جاسوسی امریکا علیه ایران در سال 88

بی بی سی خبر داد:

گزارش‌های جدید از اسناد فاش شده توسط ادوارد اسنودن نشان می‌دهد سازمان امنیت ملی آمریکا (ان.اس.ای) در سال ۱۳۸۸ سفر آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران به استان کردستان را از طریق ماهواره و ادوات جاسوسی، تجسس و رصد کرده است.

روزنامه‌های  نیویورک‌تایمز و گاردین  روز شنبه (دوم نوامبر – یازدهم آبان) در بخشی از گزارش‌های مفصل خود درباره تازه‌ افشا شده‌های سازمان ان.اس.ای، به این پروژه جاسوسی پیشرفته اشاره کرده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، در بهار سال ۸۸ و هنگامی که خبر سفر آیت الله خامنه‌ای به استان کردستان در غرب ایران علنی می‌شود، سازمان امنیت ملی آمریکا به سرعت یک پروژه جاسوسی هوایی و ماهواره‌ای با نام دِرِدنوت (Dreadnought) را به اجرا می‌گذارد.

در این ماموریت فوق پیشرفته، سازمان اِن.اس.اِی با همکاری سازمان اطلاعات جفرافیایی و نقشه آمریکا (اِن.جی.اِی) که بخشی از نهاد دفاعی آمریکا محسوب می‌شود و مرکز ارتباطات رسمی بریتانیا (آژانس شنود دولت بریتانیا)، برنامه‌ای را ترتیب می‌دهد تا علاوه بر رصد  سفر رهبر ایران، به مکالمات راداری و سخنرانی‌های آیت الله خامنه‌ای هم از طریق ماهواره‌های جاسوسی خود دسترسی پیدا کند.

 

ایران هنوز واکنشی به این گزارش‌ها نشان نداده است اما سازمان ان.اس.ای آمریکا در هفته‌های اخیر زیر موج جدیدی از انتقادات به علت افشای جاسوسی از رهبران کشورهای دوست و نزدیک آمریکا و همچنین شهروندان چند کشور اروپایی قرار گرفته است.

در گزارشهای جدید روزنامه‌های گاردین و نیویورک‌تایمز به ابعاد دیگری از وسعت برنامه‌های تجسسی سازمان ان.اس.ای پرداخته‌اند و به واسطه آن گزارشگران درباره استراتژی سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا برای “تسلط، ضبط و تجسس از تمامی ارتباطات جهان” گمانه‌زنی کرده‌اند.

موافقت دادگاه انقلاب با تقاضای فاطمه هاشمی

وکیل مدافع «فاطمه هاشمی» اعلام کرد: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی با تقاضای استمهال موکلش موافقت کرده است.
«سید محمود علیزاده طباطبایی» در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه دلیلی برای مجرمیت خانم هاشمی در این پرونده وجود نداشته و این پرونده شاکی خصوصی نیز ندارد، تقاضای استمهال کردیم تا از طریق مذاکره، مسوولان قضایی را برای مختومه شدن پرونده، قانع کنیم.
وکیل مدافع فاطمه هاشمی گفت: «عمل دادستانی تهران در این پرونده غیر قانونی بوده چرا که بدون شاکی خصوصی کیفرخواست صادر کرده است و قصد داریم در فضای تعامل، قضیه را حل کنیم زیرا قانون در مورد جرم نشر اکاذیب، صریح است.»
علیزاده تاکید کرد: جرم نشر اکاذیب بدون شاکی خصوصی قابل پیگرد نیست و تاکنون نیز آقایان لاریجانی در این باره شکایتی مطرح نکرده اند و دادستان هم نمی تواند به نمایندگی از طرف آنها، طرح شکایت کند.
به گفته علیزاده، تاریخ بعدی محاکمه هنوز از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اعلام نشده است.
«فاطمه هاشمی» فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی اواخر مرداد ماه امسال به دلیل اظهاراتش درباره مباحث مطرح شده در جلسات رای اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت یازدهم در یکی از رسانه ها، به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.
پرونده وی پس از صدور کیفرخواست از سوی دادستانی تهران به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شد و دادگاه 18 آبان ماه را برای برگزاری جلسه دادگاه تعیین کرد که اکنون به گفته وکیل مدافع وی، این شعبه با تقاضای استمهال موافقت کرده است.
گروه سياسي: احمدی‌نژاد پاسخ منتقدانش در مجمع تشخیص مصلحت را داد اما دو گاف بزرگ در دفاع از عملکردش وجود داشت!
دو گاف‌بزرگ‌احمدی‌نژاد در دفاع از عملکردش!

به نوشته رسانه‌هاي اصولگرا، در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که مباحثی پیرامون هدفمندی یارانه‌ها در ذیل اقتصاد مقاومتی مطرح شد، انتقادات شدیدی از سوی آقایان علی طیب‌نیا و مجید قاسمی نسبت به عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد مطرح شد که احمدی‌نژاد برای اولین بار از هاشمی رفسنجانی وقت گرفت و در پاسخ به منتقدان تأکید کرد: با مابه‌التفاوت ارز آزاد و دولتی 400 هزار بشکه نفت که سالانه حدود 60 هزار میلیارد تومان می‌شود می‌توان تمامی مبلغ یارانه‌ها را تأمین و مازاد آن را در بخش‌های تولیدی مصرف کرد. پیش از این مطرح شده بود که احمدی‌نژاد شش ماه دیگر پاسخ انتقادات را خواهد داد.

در همين زمينه، سايت آينده نوشت: این در حالی است که در این عبارت کوتاه، اگر درست منعکس شده باشد، دو اشتباه بزرگ قرار دارد:

گاف نخست به اعتراف احمدی نژاد مبنی بر فروش ارز توسط دولت در بازار آزاد بازمی گردد، در حالی که ده ها بار این موضوع در دولت دهم توسط مسئولان دولت تکذیب شده بود و پرونده های قضایی تشکیل شده برای دلالان ارز مرتبط با دولت، همه تهمت و سندسازی توصیف شده بود. اما این بار شخص محمود احمدی نژاد نه تنها فروش ارز دولت را در بازار آزاد می پذیرد، بلکه فاصله ۵۰۰ تومانی میان ارز دولتی که حدود ۲۵۰۰ تومان است را با ارز آزاد که کمتر از ۳۰۰۰ هزار تومان است را به عنوان راه حل تامین یارانه های نقدی عنوان می کند.

گاف دوم، مربوط به شیوه محاسبه احمدی نژاد است که مابه التفاوت نرخ ارز دولتی و آزاد فروش روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت را که در سال حدود ۱۲۰ میلیون بشکه نفت می شود، ۶۰ هزار میلیارد تومان عنوان می کند. در حالی که با احتساب قیمت ۱۰۰ دلار برای نفت ایران، این رقم حدود ۶ هزار میلیارد تومان یعنی یک صفر کمتر از رقمی که احمدی نژاد اعلام کرده است می باشد.

این موضوع به معنای آن است که جناب احمدی‌نژاد، وقتی پس از سه ماه سکوت می خواهد پاسخ بدهد و این پاسخ احتمالا حساب شده تر و فکرشده تر از ده ها تصمیم و سخنرانی و … زمان ریاست جمهوری وی است، باز هم در محاسبات خود چنین اشتباه فاحشی را مرتکب شده و محل تامین یارانه ایرانیان را به یک «صفر اضافه» حواله می‌کند.

این در حالی است که هواداران ایشان هنوز تکرار می کنند: “آن مرد که یارانه می داد رفت” همچنین جای تقدیر و تشکر فراوان از مجلس و رسانه های اصولگرا وجود دارد که در زمان دولت قبل، با دادن چک سفید و مجوزها و حمایتهای بی حساب و کتاب، زمینه نابود شدن ذخائر ارزی و ریالی را فراهم آوردند و اکنون با خست و حساسیت تمام، اجازه حل مسایل روزمره کشور را به دولت نمی دهند.

گاف وحشتناک شبکه ورزش و لو رفتن آنچه نباید بدانید+عکس

راز سران شبکه ورزش در خصوص کانال هفتصد و بیست و پنج افشا شد.

 مخاطبانی که شب گذشته مسابقه تیم های آرسنال و لیورپول را از طریق شبکه ورزش دنبال می کردند، برای لحظاتی با تصویر جالبی روبرو شدند.

 تصویری از شبکه الجزیره اسپورت 10 که ظاهرا روی کانال 725 ماهواره شبکه ورزشی ها تنظیم شده و البته کاربرد زیادی برای شبکه ورزش ایران دارد!

 البته پیش از روی آنتن رفتن این تصویر هم خیلی ها می دانستند فوتبال های پخش شده در تلویزیون ایران از کدام شبکه ها قرض گرفته می شود!

index


*