۱۹ مهر ۱۳۹۲

ظریف: جلسه کمیسیون امنیت ملی بدون سانسور از تلویزیون پخش شود تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد

وزیر امورخارجه کشورمان در واکنش به تحریف سخنانش در جلسه کمیسیون امنیت ملی گفت: بنده آمادگی دارم که کل جلسه سه ساعته بنده با کمیسیون امنیت ملی که توسط کمیسیون ضبط شده است بدون هیچ ویراستاری و کم و کاستی از رسانه ملی پخش شود.

به گزارش گفتمان روز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از بازگشت از نیویورک روز یکشنبه پانزدهم مهرماه به دعوت هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به مجلس رفت تا گزارشی از حضور هیأت ایرانی در آمریکا و سازمان ملل به نمایندگان ارائه دهد.

پس از این دیدار برخی از نمایندگان سخنان نقل شده از سوی ظریف برای کمیسیون امنیت ملی را در رسانه ها منتشر کردند.

محمد جواد ظریف در اولین واکنش به این اقدام در صفحه فیس بوک خود نسبت به این کار نمایندگان انتقاد و اعلام کرد که دیگر هرگز در جلسات غیر علنی با آنان سخن نخواهد گفت و تنها در جلسات رسمی و علنی پاسخگوی آنان خواهد بود تا مانع سو استفاده و تحریف شود.

بنابراین گزارش وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در یادداشتی در پایگاه خبری تحلیلی الف در واکنش به تحریف سخنانش در برخی از رسانه ها خواستار پخش بدون سانسور جلسه کمیسیون امنیت ملی در تلویزیون شد.

ظریف در این یادداشت آورده است: “بنده آمادگی دارم که کل جلسه سه ساعته بنده با کمیسیون امنیت ملی (که توسط کمیسیون ضبط شده است) بدون هیچ ویراستاری و کم و کاستی از رسانه ملی پخش شود و مردم خود قضاوت کنند تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد.”/نامه


*