test
۲۷ مهر ۱۳۹۳

کشف 105 انشعاب غیرمجاز آب در منطقه امیرآباد دشتروم بویراحمد

 

رئیس آب و فاضلاب روستایی بویراحمد از کشف 105 انشعاب غیرمجاز آب در منطقه امیرآباد دشتروم این شهرستان خبر داد.   خبرگزاری فارس: کشف 105 انشعاب غیرمجاز آب در منطقه امیرآباد دشتروم بویراحمد

 

به گزارش  گفتمان روز ، عصر امروز رئیس آب و فاضلاب روستایی بویراحمد به همراه جمعی از کارشناسان از منطقه امیرآباد دشتروم این شهرستان بازدید کردند.

این بازدید که به منظور رسیدگی به مشکلات حوزه آبی این منطقه و شناسایی انشعابات غیرمجاز صورت گرفت چندین انشعاب غیرمجاز شناسایی و تذکرات لازم نیز داده شد.

علمدار آرمین در این بازدید چند ساعته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان بویراحمد به لحاظ موقعیت جغرافیایی و بارندگی‌های فراوان مشکل کم‌آبی ندارد، بیان کرد: بدون شک با رعایت کردن اصول مصرف آب مشکل خاصی در آبرسانی به مناطق روستایی وجود ندارد.

رئیس آب و فاضلاب روستایی بویراحمد گفت: خوشبختانه مشکل کم‌آبی در شهرستان وجود ندارد که با استفاده بهینه از آب با مشکلی مواجه نمی‌شویم.

آرمین با تاکید بر اینکه هدرروی آب و وجود انشعابات غیرمجاز هزینه‌های زیادی را برای دولت متحمل می‌شود، بیان کرد: امیدواریم با فرهنگ‌سازی از تعداد انشعابات کاسته شود و مصرف بهینه در مناطق روستایی نهادینه شود.

این مسئول با بیان اینکه برخی افراد در سطح روستاها از آب مصرفی در آبیاری باغات استفاده می‌کنند، گفت: در صورت مشاهده هرگونه انشعاب غیرمجاز و استفاده غیراصولی با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رئیس آب و فاضلاب روستایی بویراحمد با تاکید بر اینکه برخورد با متخلفان از برنامه‌های مهم این شرکت است، افزود: با برخوردهای صورت گرفته با متخلفان در شش ماه نخست سال جاری 350 مورد به مراجع قضایی معرفی شدند. آرمین عدم فرهنگ‌سازی در صرفه‌جویی از منابع آبی را از عوامل مهم در هدرروی آب بویراحمد عنوان کرد.

 

 


*