test
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

پیامک نماینده مجلس 15 میلیارد تومان مطالبات معلمان را زنده کرد

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

معاون توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیامک تاجگردون نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس برای مسئولان وزارت آموزش و پرورش، 15 میلیارد تومان مطالبات پاداش مناطق محروم معلمان این استان را زنده کرد.

به گزارش فارس ، اردشیر یاری ظهر امروز در حاشیه همایش بزرگداشت مقام معلم در چرام با حضور در جمع فرهنگیان چرام به شبهات ایجاد شده در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد پاسخ داد.

معاون پشتیبانی اداره‌‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خوشحالی از اینکه در جمع معلمان و مدیران چرامی حضور دارد، اظهار کرد: فرهنگیان و معلمان کسانی هستند که منادی نور در ظلمات بوده و سوختند تا جامعه ساخته شود.

وی، معلمان را گهواره جنبان علم، پیشرفت، تکنولوژی و تمدن دانست و افزود: هر جا سخنی از دانایی است نام معلم می‌درخشد و شهید مطهری بزرگترین افتخارش این بود که معلم بوده است.

یاری با اشاره به مطالبات فرهنگیان و پاداش مناطق محروم تصریح کرد: داستان پاداش مناطق محروم شاهنامه‌ای دراز است و حدود 23 سال از تصویب آن توسط هیئت محترم وزیران می‌گذرد.

این مسئول با بیان اینکه برای پرداخت پاداش مناطق محروم پیگیری‌های زیادی از طرف مجمع نمایندگان استان انجام گرفته است، گفت: با پیگیری‌های مستمر مبلغ 50 میلیارد برای پرداخت مطالبات فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده شد که سهم استان ما از این مبلغ 20 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه 20 میلیارد اختصاص داده شده به اداره کل آموزش و پرورش استان به 35 میلیارد افزایش یافت، تصریح کرد: با اعتراض ما به مبلغ تعیین شده و شکایت مجمع نمایندگان استان و به خصوص آقای تاجگردون با پیامکی که ایشان به آقای کیارشی دادند تنها ظرف مدت دو روز مبلغ 15 میلیارد به سهمیه استان افزوده شد.

اردشیر یاری با اشاره به آرای منفی صادر شده برای برخی از فرهنگیان خاطرنشان کرد: می‌دانیم که دادگاه رای خود را صادر کرده است و رای دادگاه چه صحیح و چه ناصواب لازم الاجرا است ولی برای اطمینان از نبود اشتباه در آرای صادر شده دو نامه را تنظیم و به مجمع نمایندگان استان تقدیم کرده‌ایم و این مشکل را از کانال‌های قانونی چون پیگیری صدور آرای وحدت رویه دیوان محاسبات پیگیری می‌کنیم.

این مسئول تصریح کرد: بنده صراحتا اعلام می‌کنم که اگر این پول در این دوره وارد استان نمی‌شد دیگر هرگز این بودجه و هزینه به دلایل متعددی که وجود داشت به استان وارد نمی‌شد.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان در پایان با اشاره به پرداخت پاداش بازنشستگان سال 92 افزود: تاکنون توانسته‌ایم 20 درصد از پاداش این عزیزان را پرداخت کنیم و تا پایان هفته آینده بقیه مطالبات آنان را به حسابشان واریز خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: با ابلاغ اعتباری بودجه، مشکلات ما آغاز شد و ما برای چگونگی توزیع 35 میلیارد با مشکل روبرو بودیم زیرا در بخشنامه صراحتا آمده بود که دهستان‌های محروم با ضریب محرومیت پنج تا 9 درصد شامل این بند می‌شوند و بدین ترتیب سه شهرستان بزرگ ما با ضریب محرومیت چهار درصد، شامل این بخشنامه نشده و تحت پوشش قرار نمی‌گرفتند.


*