۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

سرمایه‌گذارانی که سر کهگیلویه و بویراحمد را بی‌کلاه می‌گذارند/سرمایه‌گذار ضعیف بلای جان معدن فسفات

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

استاندار کهگیلویه و بویراحمد آزادسازی فرصت‌ها را یکی از راه‌های کمک به سرمایه‌گذاری در استان دانست و گفت: برای مثال سرمایه‌گذاری که توانایی خرید 20 هکتار زمین را ندارد به چه درد کار در معدن عظیم فسفات چرام می‌خورد.

به گزارش گفتمان روز به نقل از فارس، عصر روز یکشنبه  کارگروه سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست سید موسی خادمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دیگر اعضا برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع‌بندی صحبت‌های دیگر اعضا با بیان اینکه این استان برای عبور از وضعیت فعلی نیاز به توسعه در امر سرمایه‌گذاری دارد، اظهار داشت: کسانی که در امر سرمایه‌گذاری و توسعه و ترویج آن در استان مسئولیت دارند، نباید هیچ‌گاه خسته و مأیوس شوند.

رئیس ستاد سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این یک کار دائمی و همیشگی بوده که لازم است همواره و در هر شرایطی به دنبال جذب و جلب سرمایه‌گذار باشیم.

خادمی اضافه کرد: ممکن است کسی در کوتاه مدت به استان ما اقبالی نشان ندهد، اما پیگیری و استمرار در این کار توسط مسئولان موجب حضور سرمایه‌گذار در آینده خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در نشست ستاد سرمایه‌گذاری این استان و در جمع مدیران دست‌اندرکار جذب سرمایه‌گذار سخن می‌گفت، متذکر شد: باید آن قدر نسبت به معرفی فرصت‌های خود کار کنیم تا سرمایه‌گذار وارد شده و پول خود را در این جا خرج کند که همت و تلاش مسئولان مهم‌ترین عامل برای موفقیت در این کار است.

وی با بیان اینکه در کار عمرانی مداومت و استمرار بر کار معنا ندارد و تنها در سرمایه‌گذاری و جلب سرمایه‌گذار است که می‌توانیم منتظر بمانیم، خاطرنشان کرد: برای موفقیت در امر سرمایه‌گذاری و جلب سرمایه‌گذار قبل از هر چیز نیاز به امکان‌سنجی داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ستاد سرمایه‌گذاری این استان برای موفقیت در امر جذب و جلب سرمایه‌گذار آزادسازی فرصت‌ها را گام مهم دیگر در این عرصه دانست.

خادمی با بیان چند مصداق مبنی بر عدم آزادسازی فرصت‌ها در این استان، یادآور شد: برای مثال کسی می‌آید و موضوع ساخت تله‌کابین را مطرح می‌کند و اسم خود را روی این طرح می‌گذارد و کار را به امان خدا رها کرده و از استان می‌رود.

وی بیان داشت: اما وقتی سرمایه‌گذاری دیگر وارد کهگیلویه و بویراحمد می‌شود و در خصوص سرمایه‌گذاری در این طرح سؤال می‌کند، اسم سرمایه‌گذار نخست روی آن است و عملاً سر این استان بی‌کلاه می‌ماند.

خادمی ادامه داد: نباید اجازه دهیم که اینگونه افراد در امر سرمایه‌گذار استان کهگیلویه و بویراحمد خلل ایجاد کنند و تنها اسم خود را روی فرصت‌ها گذاشته و امکان اجرا را از ما بگیرند.

خادمی با بیان مصداقی دیگر از ناکامی در سرمایه‌گذاری استان به معادن فسفات چرام اشاره کرد و گفت: معلوم نیست سرمایه‌گذاری که قدرت خرید 20 هکتار زمین در این طرح عظیم را ندارد چرا باید سرمایه‌گذاری و کار در این معدن عظیم را دچار رکود و سکون کند.

وی در پایان اذعان داشت: با شرکت سرمایه‌گذاری شستا در خصوص معادن فسفات چرام صحبت کردیم که آن‌ها با جدیت خواهان حضور در این پروژه بودند و قدرت خرید 20 هکتار زمین و خیلی کارهای دیگر را دارند.


*