۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

پرسپولیس به جای فولاد قهرمان لیگ برتر می‌شود!

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

 با توجه به شایعه جعلی بودن مدارک برخی از بازیکنان تیم فوتبال این شایعه به راه افتاده که تیم پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ برتر ایران معرفی می شود.

به گزارش گفتمان روز ، ماجرای جعلی بودن کارت معافیت برخی از بازیکنان تیم فولاد اهواز تبدیل به پروژه ای تازه در فوتبال ایران شده است. در شرایطی که این تیم توانست به عنوان قهرمانی رقابت های این فصل از لیگ برتر برسد حالا شایعه شده در صورت اثبات این تخلفات عنوان قهرمانی از فولاد گرفته می شود و به پرسپولیس داده می شود.

موضوع البته پیچیده شده است؛ در واقع بعد از دیدار تیم های فجر سپاسی و پیکان در پلی آف لیگ برتر بود که شایعه متخلف بودن بازیکن تیم پیکان زبان به زبان چرخید؛ سعید حلافی همان بازیکن تیم پیکان است که گفته می شود کارت معافیت او جعلی است و سازمان لیگ باید در این مورد اقدام کند. خبری که خیلی زود فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داد و حالا همه به دنبال گرفتن حق و حقوق خود هستند.

منتشر شدن چنین خبری باعث شد تا دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان هم برای امتیاز گرفتن از این موضوع وارد گود شوند و شنیده می شود که نه تنها وارد گود شده اند بلکه گام های بلندتری هم برداشته اند!

پای دایی در میان است؟
خبرها حاکی از این است که علی دایی از رابطه خوبش استفاده کرده و از طریق باران چشمه و سرلشکر فیروزآبادی پیگیر کار بازیکنانی شده که گفته می شود در تیم فولاد با همین کارت معافیت های جعلی بازی می کنند؛ البته باران چشمه مدیر کل تربیت بدنی نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرده و گفته پرونده سازی است و هنوز شکایتی دریافت نکرده است.

اما سایت های داخلی از جمله «آی اسپورت» با توجه به صحبت هایی که از نزدیکان این چهره ها به دست آورده به این نتیجه رسیده است که شخص دایی دنبال پرونده این بازیکنان است و قرار است در این مورد با سرلشگر فیروزآبادی هم دیدار کند؛ اتفاقی که ماحصل آن در صورت حق دار بودن باشگاه پرسپولیس می تواند برای این تیم عنوان قهرمانی را در پی داشته است.

این در شرایطی که باشگاه سپاهان هم در صورت خاطی شناخته شدن تیم فولاد عنوان سومی را به خود اختصاص می دهد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل بعد را به دست می اورد. حالا سران این دو تیم تمام هم و غمشان این است که اثبات کنند چندین بازیکن تیم فولاد با کارت معافیت جعلی بازی کرده اند تا از این طریق تخلف این باشگاه اهوازی را ثابت کرده و خود در جدول رده بندی یک پله صعود کنند.

اما در پایین جدول هم بحث تازه ای شروع شده است؛ سران فجر سپاسی هم حالا وارد گود شده اند و می خواهند تیم پیکان که از سعید حلافی در ترکیب استفاده می کرده محروم شود. این محرومیت هم به آن معنی است که تیم فجر سپاسی هنوز شانس حضور در رقابت های لیگ برتر را دارد.

پر واضح است که تمام مباحث مطرح شده در حد شایعه است و در صورت اثبات باید منتظر واکنش اهالی فدراسیون ماند؛ تصمیمی که می تواند پیامدهای متفاوتی برای فوتبال داشته باشد./فرارو


*