۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

تقاضای تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال فردا تقدیم هیات رییسه می شود

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز:

نماینده مردم مینودشت ،کلاله ،گالیکش و مراوه تپه در مجلس ،گفت: تقاضای تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال فردا تقدیم هیات رییسه مجلس می شود.

عبدالکریم رجبی در گفت و گو  خانه ملت، گفت: فدراسیون فوتبال از بودجه و منابع بیت المال تغذیه می شود، از همین رو باید اقدامات و پیشرفتهایی که صورت می پذیرد برای مردم قابل لمس باشد.

نماینده مردم مینودشت ،کلاله ،گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی افزود: به عقیده بنده انحراف‌های  مالی زیادی در دو باشگاه استقلال و پیروزی به وجود آمده و مجلس برای مشخص شدن آن باید از فدراسیون فوتبال تحقیق و تفحص انجام دهد، چرا که منابع این سازمان بدون بازدهی در حال خرج شدن است.

وی تصریح کرد: در وضعیت کنونی بسیاری از ورزشگاه ها در مناطق محروم، نیازمند مبالغ ناچیزی برای تعمیر مجموعه خود هستند، در حالی که فدراسین فوتبال میلیاردها تومان از سرمایه این کشور را بدون اینکه اتفاق خاصی رخ دهد هزینه می کند.

وی افزود:با این حال بازهم شاهد آن هستیم که مدیران عامل باشگاه های پایتخت در مصاحبه ها دم از استعفا به دلیل مشکلات مالی می زنند، پس این پول ها در کجا هزینه می شوند که همه می نالند، از این رو برخی از نمایندگان مجلس تصمیم به تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال گرفتند و فردا نیز این درخواست تقدیم هیات رییسه مجلس می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: ما قصد داریم تا با تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال، تکلیف منابعی را که در شرایط حساس کشور، بدون بازدهی هزینه شده را مشخص کنیم.

رجبی افزود: اکنون مشخص شده که باشگاه پیروزی 70 میلیارد و باشگاه استقلال نیز در همین حدود بدهی بالا آورده، این خواسته مردم است که از شیوه هزینه کردن باشگاه ها مطلع شوند.

نماینده مردم مینودشت ،کلاله ،گالیکش و مراوه تپه در مجلس گفت: با افشای رقم قراردادهای نجومی که از بازیکنان دو باشگاه استقلال و پیروزی منتشر شده شاهد نارضایتی در جامعه هستیم، اما با این حال مدیرعامل این باشگاه ها به صورت طلبکارانه مصاحبه هایی را انجام می دهند و با این تحقیق و تفحص مشخص می شود که منابع فدراسیون فوتبال در کجا هزینه می شوند./


*