۲ اسفند ۱۳۹۲

«ظریف» زیرِ تیغ سوال 99 نماینده مجلس/ گزارش واردات خودروهای لوکس به صحن بهارستان رسید

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

وزیر امور خارجه هفته آینده برای پاسخ به سوال 99 نماینده مجلس به کمیسیون امنیت ملی می رود.


به گزارش گفتمان روز، نمایندگان مجلس در ادامه جلسات علنی خود هفته آینده با برگزاری حلسات علنی در صحن مجلس و همچنین نشست های تخصصی کمیسیون های مجلس مسائل روز حوزه های مختلف را بررسی می کنند.

در حالی که شورای نگهبان 4 ایراد دیگر به لایحه بودجه سال 93 کل کشور وارد کرده است هفته آینده نمایندگان مجلس گزارش کمیسیون تلفیق درمورد لایحه ‌بودجه سال‌ 1393 کل‌کشور (اعاده شده از شورای نگهبان) را مورد بررسی قرار می دهند.

همچنین ادامه رسیدگی به لایحه یک فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن و نیز گزارش کمیسیون اصل نود قانون اساسی درمورد وضعیت خودروهای وارداتی در دستور کار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

هفته آینده علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخ به سوالات ایرج ندیمی نماینده لاهیجان، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه(2 مورد)، محمدحسن آصفری نماینده اراک(2 مورد)، خانم بهمنی نماینده سراب و مصطفی‌افضلی‌فرد نماینده اردبیل به کمیسیون اقتصادی می رود.

همچنین وزیر امور خارجه پس از بازگشت از وین باید به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رفته و به سوالات ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم‌آباد، علی‌اکبر آقایی نماینده سلماس، فرهاد بشیری نماینده پاکدشت، مشترک  جواد کریمی‌قدوسی، بهرام بیرانوند، احمد آریایی‌نژاد، ابوالقاسم جراره و حبیب آقاجری به ترتیب نمایندگان مشهد، بروجرد، ملایر،‌بندرعباس و بندرماهشهر، مشترک با امضاء54 نفر از نمایندگان، مشترک با امضاء23 نفر از نمایندگان و مشترک با امضاء12 نفر از نمایندگان پاسخ دهد.

همچنین در کمیسیون امنیت ملی وزیر کشور به سوالات حسین طلا نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، حسین بیگلری نماینده سقز و بانه، فتح‌اله حسینی نماینده سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم‌آباد، سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار و رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار، علیرضا زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، احمد شوهانی نماینده ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران و بهروز نعمتی نماینده اسدآباد پاسخ می دهد.

هفته آینده وزیر نیرو نیز به کمیسیون انرژی می رود تا به سوالات سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار، امید کریمیان نماینده مریوان و شمس‌اله شریعت‌نژاد نماینده تنکابن و رامسر پاسخ دهد.

همچنین وزیر کشور در کمیسیون صنایع پاسخگوی سوال سیدعبدالکریم هاشمی نماینده میناب خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته آینده به کمیسیون صنایع و معادن می رود تا به سؤالات سیدحسین دهدشتی نماینده آبادان، علی ایرانپور نماینده مبارکه(4فقره)، سیدرمضان شجاعی‌کیاسری نماینده ساری، شهلا میرگلوی‌بیات نماینده ساوه و زرندیه، محمدصالح جوکار(به عنوان نماینده سؤال‌کنندگان) نماینده یزد و صدوق، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین، سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار و گروس و عوض حیدرپور نماینده شهرضا پاسخ دهد.

همچنین رسیدگی به سؤالافضلی‌فرد نماینده اردبیل، نیر و نمین و مقداد نجف نژاد نماینده مردم بابلسر از وزیر دادگستری در دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی قرار دارد.

وزیر نیرو نیز هفته آینده برای پاسخ به سوالات جلیل جعفری نماینده خلخال و کوثر، مجید سرقلعه نماینده لردگان به نمایندگی از طرف 5 نماینده و یونس اسدی نماینده مشکین‌شهر به کمیسیون کشاورزی می رود./نامه


*