۲۷ بهمن ۱۳۹۲

مسکن مهر گچساران مرهمی که …

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

می گویند حادثه خبر نمی کند اما این حادثه خیلی وقت است که به عناوین مختلف بی بهانه و با بهانه خبر آمدنش را داده و هشدار پشت هشدار بوده که به گوشمان رسانده است.

به گزارش خبرنگار گفتمان روز ،  در شرایطی که در گوشه و کنار ایران خبرهای ناخوشایندی از وقوع زلزله به گوش می رسد باید در ساخت ساختمانهای مسکونی ، اداری ، و تجاری دقت زیادی به خرج داد .
در سالهای گذشته مسئولان کشوری وعده های بسیار زیادی برای خانه دار کردن خانواده هایی که تا کنون به دلایل مختلف نتوانسته اند سقف و سرپناهی برای خود و خانواده خود ایجاد کنند را دادند که این وعده ها در قالب مسکن مهر در تمامی شهرهای  کشور شروع شد و متولی این امر مهم سازمان مسکن و شهرسازی شد و مردم هم با اعتماد کامل به این نهاد با خیالی راحت در پروژه  بزرگ مسکن مهر سرمایه گذاری کردند علیرغم اینکه در بعضی از شهر ها متولیان ساخت این منازل با سهل انگاری خود با جان و مال درصد زیادی از شهروندان بازی می کنند.

مسکن مهر (2)
در اینجا لازم دانستم که ویژگی ها و مشخصه هایی را که باید مسکن مهر داشته باشد بیان کنم :

1-بهره گيري ازسازه هاي بتني بافناوريهاي نوين

2-سازه هاي پيش تنيده بارويكرد صنعتي سازي

3-سازه هاي فلزي بااتصالات پيچ ومهره

4-سازه هاي فلزي

5-استفاده ازمصالح سبك ومقاوم داراي استاندارد

6-استفاده ازمصالح ساختماني بومي به منظور افزايش نرخ فروش مصالح درصنايع مرتبط بامسكن

7-تاكيد بررعايت الگوي معماري ايراني واسلامي درطرح نقشه ها واجرا

8-تاكيد بررعايت مقررات ملي ساختمان واستانداردهاي معتبرجهاني باكسر هزينه هاي اضافي

9-تاكيد بررعايت مهندسي اقتصاد وافزايش كيفيت ساخت به منظور كاهش قيمت ومصالح ساختماني

10-اشتغالزايي دربخش مسكن براساس برنامه تدوين شده ازسوي استان

مسکن مهر گچساران با وجود تحویل کمتر از یک ماه در حال تخریب می باشد و به ساختمانهای با ساخت بیش از بیست سال نزدیکتر می باشد و هیچ شباهتی به ساختمان نوساز ندارند .

مسکن مهر (3)

مسکن مهر (5)
یکی از ساکنان این منازل در گفتگو با خبرنگار گفتمان روز اظهار کرد :
در هنگام خروج از ساختمان باید نکات ایمنی را بطور کامل رعایت کرد ( استفاده از کلاه ایمنی و کفش ایمنی ) که قسمتی از دیوار از بالا سقوط نکند . برای ساخت این منازل از ضعیف ترین مصالح استفاده شده است بصورتی که در حال تخریب است ، لوله های فاضلاب نشتی دارند و آب فاضلاب به درون ساختمان نشت می کند و در بیشتر جاها دیوار ها نم دیده اند .
در این بین با توجه به سه طبقه بودن ساختمانها کمبود اسانسور زیاد به چشم میخورد ساکنان این منازل از نبود سرویس حمل و نقل گلایه داشتند .

مسکن مهر (4)

مسکن مهر (7)

مسکن مهر (14)

مسکن مهر (13)

مسکن مهر (8)

مسکن مهر (6)

حال چگونگی تحویل گرفتن و تایید این ساختمانها از نظر مهندسی توسط ناظرین سازمان مسکن و شهرسازی بسیار عجیب است . که این امر همت مسئولان استان را می طلبد که پیگیری های لازم را انجام دهند .


برچسب ها : ، ،

*