test
۶ بهمن ۱۳۹۲

سکونت ۳۰ درصد مردم شهر دوگنبدان در بافت فرسوده

 

رئیس شورای شهر دوگنبدان یکی از راههای زیباسازی این شهر را احیای بافت فرسوده دانست و گفت: ۳۰ درصد از جمعیت شهر دوگنبدان در بافت فرسوده زندگی می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز : 

محمود اسدپور در گفت و گو با  تسنیم در گچساران، اظهار کرد: بیش از یک هزار و 300 منزل در بافت فرسوده دوگنبدان قرار دارد، به همین دلیل مسولان باید هرچه سریعتر به فکر احیای بافت فرسوده این شهر باشند.

وی مساحت بافت فرسوده دوگنبدان را 165 هکتار دانست و افزود: تاکنون فقط 17 واحد از منازل بافت فرسوده دوگنبدان خریداری شده و به دلیل کمبود اعتبار خرید دیگر منازل بافت فرسوده متوقف شده است.

رئیس شورای شهر دوگنبدان عنوان کرد: با توجه به قدمت شهر دوگنبدان و همچنین وسعت زیاد بافت فرسوده این شهر قرار است 65 درصد از اعتبارات بافت فرسوده استان کهگیلویه وبویراحمد به بافت فرسوده دوگنبدان تخصیص داده شود.

اسدپور احداث پارک ها و فضای سبز در بافت فرسوده را امری ضروری دانست و گفت: چناچه کلیه بافت فرسوده شهر دوگنبدان خریداری شده و به فضای سبز تبدیل شود چهره این شهر دگرگون می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات شهر دوگنبدان را کمبود پارکینگ در مرکز شهر دانست و افزود: قرار بود فرمانداری قدیم شهرستان گچساران و همچنین منازل سازمانی جهاد کشاورزی به شهرداری تحویل شود تا این دو محل را به پارکینگ تبدیل کند ولی تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

شهر نفت خیز دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران است و با یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد حدود 150 کیلومتر فاصله دارد.


*