test
۲۷ دی ۱۳۹۲

طرح جامع پیست اسکی کاکان یاسوج تهیه می شود

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

  معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از تهیه طرح جامع و مطالعاتی پیست اسکی کاکان یاسوج در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش گفتمان روز ، فتاح محمدی روز جمعه در بازدید از پیست اسکی کاکان یاسوج افزود: هر نوع اقدام و عملیات اجرایی در این پیست باید در قالب این طرح جامع باشد.

وی با انتقاد از برخی مشکلات موجود در این پیست و کم توجهی مسوولان و متولیان امور در سال های گذشته اظهار کرد: پیست اسکی کاکان حتی از برخی امکانات و ضرورت های اولیه نیز محروم است.

وی بیان کرد: با تهیه و تصویب طرح جامع این پیست بسیاری از مشکلات و معضلات موجود آن در آینده مرتفع خواهد شد.

محمدی اظهار کرد: تجهیز و فراهم کردن بسیاری از امکانات این پیست نیازمند اعتبارات ملی است که تنها با ارایه طرح جامع امکان جذب میزان اعتبار مورد نیاز وجود دارد.

وی ایجاد پارکینگ ، فنس کشی ، مناسب سازی دستگاه های بالا بر ، ایجاد یک اردوگاه تفریحی و رفاهی مناسب جهت استراحت بازیکنان و هیاتهای همراه و نیز ایمن سازی پیست را از مهمترین نیازهای ضروری پیست اسکی کاکان اعلام کرد.

محمدی با بیان اینکه این منطقه یک فضای تفریحی و گردشگری مناسب در استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی جنوب کشور به ویژه در زمینه گردشگری زمستانه محسوب می شود، افزود: تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان موظف به همکاری و تعامل برای رفع مشکلات و تامین امکانات لازم در این پیست هستند.

وی تامین امکانات وتوسعه فضاهای ورزشی و تفریحی را در زمینه کاهش معضلات اجتماعی به ویژه برای جوانان امری ضروری و اجتناب ناپذیر اعلام کرد.

پیست اسکی کاکان با ۱۵۰۰ متر طول ، ۶۰۰ متر عرض و با ارتفاع ۲۸۵۰ متر از سطح دریا در 18 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد آماده استقبال از ورزشکاران و علاقمندان به ورزش مفرح و هیجان انگیز اسکی و بازی های زمستانه است./ایرنا


*