۲۶ دی ۱۳۹۲

سامانه بارشی جدیدی در راه است

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از روز جمعه 27 دی ماه خبر داد و گفت: این سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب وارد کشور شده و بارش باران و برف را در پی خواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز : 

به گزارش”بوتیا”این سامانه از روز شنبه 28 دی ماه استان های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان ، فارس و اصفهان را دربرمی گیرد که بارش ها در خوزستان، بوشهر ، کهگیلویه و بویر احمد وغرب فارس از شدت بیشتری برخوردار خواهند بود.

th (3)

به گفته وی،این سامانه بارشی از روز یکشنبه 29 دی ماه سبب بارش باران و برف در استان های فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان خواهد شد که شدت بارش ها در هرمزگان و سیستان و بلوچستان از سایر استان ها بیشتر خواهد بود.
وی افزود: در استان هایی که از شدت بارش بیشتری برخوردار هستند احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و اختلال در تردد در جاده ها پیش بینی می شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: امروز در برخی از مناطق غرب ، دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز بارش های پراکنده ای خواهیم داشت.
خانم گودرزی با اشاره به اینکه این سامانه از اوایل صبح فردا ( پنجشنبه) تا ظهر همان روز در برخی از مناطق مرکز و سپس شرق کشور فعال خواهد بود، افزود: این سامانه به تدریج از ظهر فردا از کشور خارج می شود.
وی از بارش پراکنده باران و برف در سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی از امروز خبر داد و بیان داشت: از بعدازظهر فردا ( پنج شنبه) و روز جمعه سواحل شمال با افزایش دما روبه رو خواهند شد و بر خی از مناطق سواحل غربی خزر ( گیلان، غرب مازندارن و استان اردبیل ) وزش باد جنوبی شدیدی رخ می دهد.
کارشناس یادشده همچنین اعلام کرد: آسمان پایتخت امشب (چهارشنبه شب)ابری و در پاره ای از نقاط همراه با بارش پراکنده باران و برف همراه خواهد بود.
به گفته وی ،تهران مجددا از اواخر وقت روز جمعه و طی روز شنبه شاهد بارش پراکنده باران و برف خواهد بود.
بیشینه و کمینه هوای امروز پایتخت به ترتیب 10+ و 2+ درجه گزارش شده است.


*