test
۲۵ دی ۱۳۹۲

آمریکا ادای احترام ظریف به رهبر شهید مقاومت را محکوم کرد

آمریکا،اقدام وزیر امور خارجه ایران، در قرار دادن تاج گل بر آرامگاه شهید «عماد مغنیه» فرمانده نظامی سابق حزب الله لبنان را محکوم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز : 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، روز دوشنبه، تصاویری از «محمد جواد ظریف» در لبنان منتشر شد که او را در حال قرار دادن تاج گلی بر قبر عماد مغنیه، یکی از فرماندهان نظامی سابق حزب الله در ضاحیه جنوبی نشان می داد.

«کیتلین هیدن» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام ظریف، ادعا کرد: «مغنیه عامل برخی اقدامات تروریستی وحشتناک بود که به کشته شدن صد‌ها بیگناه از جمله شماری از اتباع آمریکایی منجر شد.»

او افزود: «خشونت های انسانی که مغنیه مرتکب شد و حزب الله لبنان با حمایت مالی و مادی، در حال ادامه آن است، پیامدهای بسیار بی ثبات کننده و مرگباری برای لبنان و تمام منطقه دارد.»

هیدن در ادامه کرد: «بزرگداشت فردی که در چنین اقدامات وحشیانه ای شرکت داشته و سازمانش همچنان به حمایت از تروریسم در سر تاسر جهان با تمام توان ادامه می دهد، پیامی غلط است و تنها به افزایش تنش در منطقه منتهی می شود.»

عماد مغنیه معروف به «حاج رضوان» در 12 فوریه سال 2008 در انفجاری در پایتخت سوریه به شهادت رسید. تاکنون هیچ کشور یا گروهی مسئولیت ترور او را بر عهده نگرفته است.


*