۱۶ دی ۱۳۹۲

کمک گرفتن bbc از بابک زنجانی برای یک جنگ روانی

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

سایت فارسی زبان bbc طی مطلبی به تطهیر بابک زنجانی فعال اقتصادی که به جرم پول شویی از سوی دستگاه قضایی دستگیر شده و وی را سرمایه داری معرفی کرده که بی گناه مانند تمام اسلاف خود بر سر دار می رود.

به گزارش گفتمان روز ، سایت فارسی زبان bbc متعلق به شبکه رژیم سلطنتی انگلیس، طی مطلبی به تطهیر بابک زنجانی فعال اقتصادی که به جرم پول شویی از سوی دستگاه قضایی دستگیر شده پرداخت و وی را سرمایه‌داری معرفی کرده که به گفته این سایت انگلیسی بی گناه مانند تمام اسلاف خود بر سر دار می‌رود.

در این مطلب با اشاره به این نکته که مقابله انقلاب اسلامی ایران با سرمایه داران بهایی وابسته به غرب نیز خطا بود و دستگیری زنجانی در ادامه چنین تندروی هایی صورت می گیرد، آمده است: مه‌آفرید امیرخسروی، محمدرضا یوسفی، شهرام جزایری، محمدرضا زنوزی، رسول تقی گنجی، برادران مدلل، برادران افراشته‌پور و فاضل خداداد هم که مردم با اسم‌شان آشنا هستند داستان کم وبیش مشابهی داشتند.

آن ۵۲ نفرسرمایه‌دار فراموش شده پیش از انقلاب نظیر برخوردار، ایروانی، خیامی، خسروشاهی، ابتهاج، لاجوردی، یزدانی،نمازی و … هم که در سال ۵۸ در یک اطلاعیه چهار خطی شورای انقلاب به اتهام «سرمایه‌دار وابسته به طاغوت» اموال‌شان مصادره شد داستان مشابهی داشتند.

بی.بی.سی در ادامه این مطلب ساختار سیاسی ایران را مقصر این مسئله عنوان می کند که متلاطم و دارای فرهنگی چپ زده است که به دنبال مقابله با سرمایه داران است.

به نظر می رسد، بی.بی.سی در این رابطه بیش از آن که به دنبال توجه به زوایای افشا نشده این مسئله باشد، قصد دارد، از آن برای به راه انداختن جنگ روانی جدید علیه ایران استفاده کند./جام


*