test
۸ دی ۱۳۹۲

احیاء ۴ هکتار از اراضی جنگلی کهگیلویه و بویراحمد با بذر بلوط

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴ هکتار از اراضی جنگلی این استان در حوزه کلگه در جنگل های شمال شرق یاسوج با بذر گونه بادام اسکوپاریا و بلوط احیا شد.

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز :

سید محمدرضا جهان‌آرا اظهار کرد: این اقدام با همکاری کارکنان منابع طبیعی و سازمان مردم نهاد جمعیت سبز زاگرس از جمله دانشجویان رشته های جنگل و منابع طبیعی انجام شد.

وی بیان کرد: این منطقه مورد توجه مخربین عرصه های منابع ملی بود که با این اقدام جلوی سودجویی آنان گرفته شد.

جهان آرا ابراز کرد: این اقدام در راستای جلوگیری از فرسایش خاک و احیاء منابع طبیعی در یک حرکت خودجوش با حضور مجموعه کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری این استان انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه این اراضی بدون پوشش جنگلی بود، عنوان کرد: فرسایش خاک در این منطقه بالا است که پیش بینی می شود با این اقدام شاهد سبز شدن و احیاء عرصه های این منطقه باشیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرسنل اداری با توجه به شرایط بد مالی این اداره کل نسبت به احیاء این عرصه‌ها به طور افتخاری اقدام کردند.

جهان آرا ابراز کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده در آینده‌ای نه چندان دور بسیاری از عرصه‌های منابع طبیعی این استان با هدف احیاء طبیعت سبز به عنوان مظهر زندگی، حیات و نشاط بذر کاری می‌شود./تسنیم


*