test
۳ دی ۱۳۹۲

دانش‌آموزان در فصل امتحانات تخم‌مرغ بخورند

پایگاه خبری تحلیلی گفتمان روز

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، گفت: مصرف تخم‌مرغ به دلیل دارا بودن پروتئین و چربی‌هایی مانند امگا 3 در ایام امتحانات به تقویت حافظه و کارای مغز دانش‌آموزان کمک می‌کند.
مرضیه کامران گفت: نحوه تغذیه، ساعات صرف غذا و کیفیت برنامه غذایی از عوامل مهمی است که می‌‌تواند در موفقیت یا عدم موفقیت در امتحانات موثر باشد.
وی در خصوص دیگر مواد غذایی موثر در تغذیه دانش‌آموزان در ایام امتحانات، اظهار کرد: وجود میزان زیادی کلسیم شیر، می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند تا حافظه‌ای قدرتمند و دقیق داشته باشید و بهتر این در این ایام، مصرف روزانه سه لیوان شیر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.ا
ین کارشناس تغذیه و رژیم درمانی مرکز بهداشت کهگیلویه با بیان اینکه شکلات تیره با داشتن کافئین و آنتی‌‌اکسیدان فراوان،‌ ماده غذایی مناسبی برای تقویت مغز محسوب می‌شود، گفت: مصرف شکلات تیره به علت افزایش سرتونین در مغز، باعث ایجاد احساس شادی، آرامش و اطمینان می‌شود.

کامران یکی از گلایه‌های دانش‌آموزان را در فصل امتحانات کسالت و خستگی عنوان کرد و تصریح کرد: مصرف سبزی نعناع سبب افزایش هوشیاری و جلوگیری از احساس کسالت و خواب‌آلودگی در افراد می‌شود.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه مصرف تنقلات مفید را نیز در ایام امتحانات به دانش‌آموزان توصیه کرد و یادآور شد: گردو، بادام‌زمینی و خرما به دلیل دارا بودن روی و امگا3، بهترین موادی هستند که می‌توانید در این روزها از آن بهره ببرید.وب دا


*